У Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про Ісмаїла Гаспринського…

У Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про Ісмаїла Гаспринського…

В окупованому Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про великого кримськотатарського та загальнотюркського просвітителя Ісмаїла Гаспринського, знятий до 170-річчя від дня його народження, який відзначили в 2021 році. Стрічка називається «Перекладач» (кримськотатарською «Terciman», Терджиман), так само, як і називалася перша кримськотатарська газета, засновником і редактором якої був Гаспринський.

Про це повідомляє сайт «Crimean Tatars», який розповідає про життя кримських татар, передає genichesk.ipc.org.ua.

«Роботу представили в Бахчисараї, де Ісмаїл-бей багато років активно працював і де проходили основні зйомки фільму. «Перекладач» став віддзеркаленням думок і надій Гаспринського, його прогресивних ідей і перешкод, які довелося подолати для їхнього втілення», – пише видання.

Дія фільму в основному розгортається в Бахчисараї, де пройшли найбільш плідні роки життя Гаспринського. Часові рамки: кінець XIX – початок XX століть.

За задумом авторів, цей фільм є не біографічним життєписом, а відображенням задумів, думок і надій просвітителя. Фільм охоплює досить значний період часу, тому в ньому глядачі побачать і молодого, і зрілого Гаспринського. Молодого зіграв актор Ельвіс Чолпух, зрілого – актор Наріман Аметов.

Режисер-постановник фільму Едем Асанов, автор сценарію – Азіз Ескіюртли, художник-постановник – Абдуль Вахаб Сейтхалілов, художник по костюмах – Халіде Чілінгирова, оператор-постановник: Марлен Якубов.

Сайт Crimean Tatars опублікував фільм «Перекладач» на своєму YouTube-каналі:

Як повідомлялось, у березні 2021 року в Криму студія «Qaradeniz production» приступила до зйомок документального фільму про великого кримськотатарського та тюркського просвітителя Ісмаїла Гаспринського.

Нагадаємо:

  • У вересні 2017 року кримська продакшн-студія «Qaradeniz Production» почала в Криму масштабні зйомки художнього фільму-казки «Хыдыр-деде», який став екранізацією відомої кримськотатарської легенди.
  • 17 червня 2018 року в Сімферополі з величезним успіхом пройшла презентація і прем’єрний показ першого в історії кримських татар фільму-казки «Хыдыр-деде» кримськотатарською мовою. Сюжет стрічки відображає життя, побут, культуру і традиції кримських татар в 18 столітті.
  • 9 лютого 2020 року в Криму стартував показ першого кримськотатарського ситкому (комедійного серіалу) «Шаматалы къоранта» (кримськотатарськ. «Гучна сімейка»), самостійно знятого студією «Qaradeniz production». Зйомки серіалу студія «Qaradeniz production» почала в кінці вересня 2019 року.
  • 24 вересня 2020 року в Криму стартували зйомки другого сезону першого кримськотатарського комедійного серіалу «Шаматалы къоранта».
  • 1 березня 2021 року студія «Qaradeniz production» відкрила кримськотатарський YouTube-канал для дітей «Diñgilday».

Фото — Актор Наріман Аметов в ролі Ісмаїла Гаспринського у документальному фільмі «Перекладач» (YouTube Crimean Tatars)

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про Ісмаїла Гаспринського…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"