У Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про Ісмаїла Гаспринського…

У Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про Ісмаїла Гаспринського…

В окупованому Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про великого кримськотатарського та загальнотюркського просвітителя Ісмаїла Гаспринського, знятий до 170-річчя від дня його народження, який відзначили в 2021 році. Стрічка називається «Перекладач» (кримськотатарською «Terciman», Терджиман), так само, як і називалася перша кримськотатарська газета, засновником і редактором якої був Гаспринський.

Про це повідомляє сайт «Crimean Tatars», який розповідає про життя кримських татар, передає genichesk.ipc.org.ua.

«Роботу представили в Бахчисараї, де Ісмаїл-бей багато років активно працював і де проходили основні зйомки фільму. «Перекладач» став віддзеркаленням думок і надій Гаспринського, його прогресивних ідей і перешкод, які довелося подолати для їхнього втілення», – пише видання.

Дія фільму в основному розгортається в Бахчисараї, де пройшли найбільш плідні роки життя Гаспринського. Часові рамки: кінець XIX – початок XX століть.

За задумом авторів, цей фільм є не біографічним життєписом, а відображенням задумів, думок і надій просвітителя. Фільм охоплює досить значний період часу, тому в ньому глядачі побачать і молодого, і зрілого Гаспринського. Молодого зіграв актор Ельвіс Чолпух, зрілого – актор Наріман Аметов.

Режисер-постановник фільму Едем Асанов, автор сценарію – Азіз Ескіюртли, художник-постановник – Абдуль Вахаб Сейтхалілов, художник по костюмах – Халіде Чілінгирова, оператор-постановник: Марлен Якубов.

Сайт Crimean Tatars опублікував фільм «Перекладач» на своєму YouTube-каналі:

Як повідомлялось, у березні 2021 року в Криму студія «Qaradeniz production» приступила до зйомок документального фільму про великого кримськотатарського та тюркського просвітителя Ісмаїла Гаспринського.

Нагадаємо:

  • У вересні 2017 року кримська продакшн-студія «Qaradeniz Production» почала в Криму масштабні зйомки художнього фільму-казки «Хыдыр-деде», який став екранізацією відомої кримськотатарської легенди.
  • 17 червня 2018 року в Сімферополі з величезним успіхом пройшла презентація і прем’єрний показ першого в історії кримських татар фільму-казки «Хыдыр-деде» кримськотатарською мовою. Сюжет стрічки відображає життя, побут, культуру і традиції кримських татар в 18 столітті.
  • 9 лютого 2020 року в Криму стартував показ першого кримськотатарського ситкому (комедійного серіалу) «Шаматалы къоранта» (кримськотатарськ. «Гучна сімейка»), самостійно знятого студією «Qaradeniz production». Зйомки серіалу студія «Qaradeniz production» почала в кінці вересня 2019 року.
  • 24 вересня 2020 року в Криму стартували зйомки другого сезону першого кримськотатарського комедійного серіалу «Шаматалы къоранта».
  • 1 березня 2021 року студія «Qaradeniz production» відкрила кримськотатарський YouTube-канал для дітей «Diñgilday».

Фото — Актор Наріман Аметов в ролі Ісмаїла Гаспринського у документальному фільмі «Перекладач» (YouTube Crimean Tatars)

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Криму студія «Qaradeniz production» представила документальний фільм про Ісмаїла Гаспринського…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"