У Криму арештували громадського діяча і журналіста Нарімана Джеляла

У Криму арештували громадського діяча і журналіста Нарімана Джеляла

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу і журналіста Нарімана Джеляла арештували на два місяці. Про це йдеться на фейсбук-сторінці правозахисної організації «Кримська солідарність».

Його звинувачують у спробі вчинення диверсії на газопроводі у селі Перевальне. Слідчий Віталій Власов вважав за необхідне відправити Нарімана Джеляла під варту, оскільки його підозрюють у вчиненні «тяжкого умисного злочину».

 

Сторона захисту заперечила і просила про домашній арешт, оскільки Джелял утримує маленьких дітей та хворих батьків.

 

«Я вважаю всі звинувачення неправдивими. Мене притягують до відповідальності за мою журналістську та громадсько-політичну діяльність. Мене могли притягти до кримінальної відповідальності ще з 2014 року, але щоразу, попри такі погрози та прохання залишити Крим, я повертався додому на батьківщину. Нещодавно я відвідав саміт «Кримська платформа», який дуже негативно оцінює російська влада. Були публічні заяви кримського керівництва про переслідування учасників Кримської платформи, але, попри такі заяви та погрози, я повернувся додому. Вважаю абсолютно непотрібним утримування мене під вартою. Вважаю домашній арешт достатнім запобіжним заходом. Він цілком підходить для того, щоб я міг за першої потреби відвідувати допити та слідчі дії, а також утримувати сім’ю та літніх батьків. Домашній арешт дозволить мені все це зробити», − заявив у суді Наріман Джелял.

 

Прокурор підтримав позицію слідчого і заявив, що обрати інший запобіжний захід неможливо. Джелял відповів, що мотив сторони обвинувачення − його ізоляція від суспільства.

 

Нагадаємо, у межах медіапроєкту Українського ПЕНу і Читомо «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople) у березні вийшло інтерв’ю з Наріманом Джелялом. Крім того, у межах проєкту вийшла стаття про кримськотатарського журналіста Ремзі Бекірова, якого незаконно ув’язнили.

 

У червні Український ПЕН запустив правозахисний проєкт «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати».

Оригінал статті на Suspilne: У Криму арештували громадського діяча і журналіста Нарімана Джеляла

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"