У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

1 липня відкрився найбільший літній культурний марафон Кракова – Bulwar[t] Sztuki – 2022, у програмі якого – понад 90 культурних заходів, пов’язаних із театром, кіно, літературою, музикою, танцями і співами. Заплановані також концерти, виставки, зустрічі, майстер-класи, заходи для дітей і фізичні активності.

З нагоди відкриття літнього сезону Bulwar[t] Sztuki – 2022 в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії, де відбуватиметься більшість заходів, передбачених його програмою, напередодні пройшла пресконференція, в якій узяли участь керівники цих базових закладів Бартош і Малгожата Шидловські, а також куратори, котрі опікуватимуться проведенням зазначених мистецьких заходів. 

У рамках Бульвару Мистецтв відбудеться й низка зустрічей із митцями з України, які проходитимуть на літній сцені в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії.
Сезон традиційних мистецьких зустрічей BULWAR [T] SZTUKI – 2022, який незабаром відкриється в саду Дому Утопії і Театру Лазня Нова, цьогоріч проходитиме з українським акцентом, що є красномовним свідченням уваги й поваги до українців, які в лиху годину війни знайшли притулок на гостинній польській землі.
Уже в перший тиждень великої війни, розпочатої путінською росією проти України, в Будинку Утопії було відкрито пункт збору гуманітарної підтримки, і завдяки місцевій громаді, районним групам, неурядовим організаціям та мешканцям Кракова було зібрано й відправлено на кордон і в пункти реєстрації українських біженців значну гуманітарну допомогу. Чимало українських біженців і біженок знайшли тимчасовий притулок і під дахом Дому Утопії. Тут народилася і знайшла втілення ідея акції «Суп для України», а на приготування страв для українських біженців неодноразово збиралися працівники Дому Утопії, Театру Лазня Нова, студенти Ягелонського університету і мешканці району.

І ось українським митцям, письменникам і музикантам надається сцена в саду Дому Утопії і Театру Лазня Нова, щоби вони могли поділитися з краків’янами і новогутцями своїми творчими думками та ідеями, мистецькими здобутками і дружніми почуттями.  Заплановані зустрічі з українськими митцями слова, музики, театру і кіно. З молодим гітаристом-віртуозом Дмитром Головеньком, з акторкою, режисеркою і викладачкою Київського національного університету театру, кіно і телебачення Оленою Шапаренко, яка розповість про молоде українське кіно. З поеткою з Бучі Юлією Бережко-Камінською, яка стала активною організаторкою українського культурного життя в Кракові та презентує свою нову поетичну книгу «Гравітація слова». А також із поеткою і дитячою письменницею Інесою Доленник, котра познайомить малюків і дорослих із яскравими героями своїх поезій і навіть із казковими країнами з її майбутніх книг «Кольорівство», «Танцарство», «Ноталандія» і «Словасія».

Володимир Стецюк,
куратор циклу, журналіст, біженець, резидент у Домі Утопії   

Фото: пресконференція з нагоди відкриття літнього сезону Bulwar[t] Sztuki – 2022 в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії
Автор фото: Юлія Бережко-Камінська

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Помер український письменник Михайло Стасюк

У віці 91 року пішов з життя письменник та громадський діяч Михайло Стасюк. Про це повідомили у Львівській обласній організації НСПУ.
 
Михайло Стасюк – автор чотирьох романів: «Смерч с

США стали 40-ю країною, де відкрили «Українську книжкову поличку»

У Джорджтаунському університеті Вашингтона урочисто відкрили «Українську книжкову поличку». Про це повідомили в Українському інституті книги.
 
На церемонії відкриття була присутня Перш

У Кропивницькому провели “Книговир-2023”

У рамках шорічного всеукраїнського фестивалю “Вересневі самоцвіти” у м. Кропивницькому
відбувся черговий “Книговир”. Цей захід поєднує в собі елементи
ярмарку, презентації і письменницько-читацької ту

В Україні офіційно дозволили писати “росія” і “москва” з малої літери

Україні написання слів “росія”, “москва” тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах.

Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.

Зазначається,

У Джакарті відбулась виставка українського віртуального музею «Війна впритул»

Перша в Південно-Східній Азії виставка віртуального музею «Війна впритул» відбулась у Джакарті, в приміщенні посольства України в Республіці Індонезія.

Про це повідомив у фе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"