У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

1 липня відкрився найбільший літній культурний марафон Кракова – Bulwar[t] Sztuki – 2022, у програмі якого – понад 90 культурних заходів, пов’язаних із театром, кіно, літературою, музикою, танцями і співами. Заплановані також концерти, виставки, зустрічі, майстер-класи, заходи для дітей і фізичні активності.

З нагоди відкриття літнього сезону Bulwar[t] Sztuki – 2022 в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії, де відбуватиметься більшість заходів, передбачених його програмою, напередодні пройшла пресконференція, в якій узяли участь керівники цих базових закладів Бартош і Малгожата Шидловські, а також куратори, котрі опікуватимуться проведенням зазначених мистецьких заходів. 

У рамках Бульвару Мистецтв відбудеться й низка зустрічей із митцями з України, які проходитимуть на літній сцені в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії.
Сезон традиційних мистецьких зустрічей BULWAR [T] SZTUKI – 2022, який незабаром відкриється в саду Дому Утопії і Театру Лазня Нова, цьогоріч проходитиме з українським акцентом, що є красномовним свідченням уваги й поваги до українців, які в лиху годину війни знайшли притулок на гостинній польській землі.
Уже в перший тиждень великої війни, розпочатої путінською росією проти України, в Будинку Утопії було відкрито пункт збору гуманітарної підтримки, і завдяки місцевій громаді, районним групам, неурядовим організаціям та мешканцям Кракова було зібрано й відправлено на кордон і в пункти реєстрації українських біженців значну гуманітарну допомогу. Чимало українських біженців і біженок знайшли тимчасовий притулок і під дахом Дому Утопії. Тут народилася і знайшла втілення ідея акції «Суп для України», а на приготування страв для українських біженців неодноразово збиралися працівники Дому Утопії, Театру Лазня Нова, студенти Ягелонського університету і мешканці району.

І ось українським митцям, письменникам і музикантам надається сцена в саду Дому Утопії і Театру Лазня Нова, щоби вони могли поділитися з краків’янами і новогутцями своїми творчими думками та ідеями, мистецькими здобутками і дружніми почуттями.  Заплановані зустрічі з українськими митцями слова, музики, театру і кіно. З молодим гітаристом-віртуозом Дмитром Головеньком, з акторкою, режисеркою і викладачкою Київського національного університету театру, кіно і телебачення Оленою Шапаренко, яка розповість про молоде українське кіно. З поеткою з Бучі Юлією Бережко-Камінською, яка стала активною організаторкою українського культурного життя в Кракові та презентує свою нову поетичну книгу «Гравітація слова». А також із поеткою і дитячою письменницею Інесою Доленник, котра познайомить малюків і дорослих із яскравими героями своїх поезій і навіть із казковими країнами з її майбутніх книг «Кольорівство», «Танцарство», «Ноталандія» і «Словасія».

Володимир Стецюк,
куратор циклу, журналіст, біженець, резидент у Домі Утопії   

Фото: пресконференція з нагоди відкриття літнього сезону Bulwar[t] Sztuki – 2022 в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії
Автор фото: Юлія Бережко-Камінська

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"