У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

1 липня відкрився найбільший літній культурний марафон Кракова – Bulwar[t] Sztuki – 2022, у програмі якого – понад 90 культурних заходів, пов’язаних із театром, кіно, літературою, музикою, танцями і співами. Заплановані також концерти, виставки, зустрічі, майстер-класи, заходи для дітей і фізичні активності.

З нагоди відкриття літнього сезону Bulwar[t] Sztuki – 2022 в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії, де відбуватиметься більшість заходів, передбачених його програмою, напередодні пройшла пресконференція, в якій узяли участь керівники цих базових закладів Бартош і Малгожата Шидловські, а також куратори, котрі опікуватимуться проведенням зазначених мистецьких заходів. 

У рамках Бульвару Мистецтв відбудеться й низка зустрічей із митцями з України, які проходитимуть на літній сцені в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії.
Сезон традиційних мистецьких зустрічей BULWAR [T] SZTUKI – 2022, який незабаром відкриється в саду Дому Утопії і Театру Лазня Нова, цьогоріч проходитиме з українським акцентом, що є красномовним свідченням уваги й поваги до українців, які в лиху годину війни знайшли притулок на гостинній польській землі.
Уже в перший тиждень великої війни, розпочатої путінською росією проти України, в Будинку Утопії було відкрито пункт збору гуманітарної підтримки, і завдяки місцевій громаді, районним групам, неурядовим організаціям та мешканцям Кракова було зібрано й відправлено на кордон і в пункти реєстрації українських біженців значну гуманітарну допомогу. Чимало українських біженців і біженок знайшли тимчасовий притулок і під дахом Дому Утопії. Тут народилася і знайшла втілення ідея акції «Суп для України», а на приготування страв для українських біженців неодноразово збиралися працівники Дому Утопії, Театру Лазня Нова, студенти Ягелонського університету і мешканці району.

І ось українським митцям, письменникам і музикантам надається сцена в саду Дому Утопії і Театру Лазня Нова, щоби вони могли поділитися з краків’янами і новогутцями своїми творчими думками та ідеями, мистецькими здобутками і дружніми почуттями.  Заплановані зустрічі з українськими митцями слова, музики, театру і кіно. З молодим гітаристом-віртуозом Дмитром Головеньком, з акторкою, режисеркою і викладачкою Київського національного університету театру, кіно і телебачення Оленою Шапаренко, яка розповість про молоде українське кіно. З поеткою з Бучі Юлією Бережко-Камінською, яка стала активною організаторкою українського культурного життя в Кракові та презентує свою нову поетичну книгу «Гравітація слова». А також із поеткою і дитячою письменницею Інесою Доленник, котра познайомить малюків і дорослих із яскравими героями своїх поезій і навіть із казковими країнами з її майбутніх книг «Кольорівство», «Танцарство», «Ноталандія» і «Словасія».

Володимир Стецюк,
куратор циклу, журналіст, біженець, резидент у Домі Утопії   

Фото: пресконференція з нагоди відкриття літнього сезону Bulwar[t] Sztuki – 2022 в саду Театру Лазня Нова і Дому Утопії Міжнародного центру емпатії
Автор фото: Юлія Бережко-Камінська

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Кракові відкрився літній сезон Bulwar[t] Sztuki – 2022 з українським…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Непристойна поведінка зі знижкою 25%

Вітаю, мої любі Натхненники!!!

Сьогодні діє знижка 25% на книгу

Художник, для якого закортить бути Музою.
Фарби, пристрасть…

«Непристойна поведінка».

Уривок:

— Ти ображаєшся за те, що я з тобою чесний?

Знижок багато не буває) Подарунки до свята!

Привіт, дівчатка!

В честь сьогоднішнього свята я приготувала для вас знижку. І не тільки я)) До вашої уваги ще книги колег, які сьогодні також мають знижку)) Приємного читання!

(картинки всі клікабельні)

Уляся Смольська

Закінчила “Мій драконе!”

Вітаю! Запрошую прочитати мою закінчену казку “Мій драконе” у збірці “Мій драконе! (збірка про кохання)”.

Щойно її закінчила. В цій збірці ще будуть нові твори. А поки що насолоджуйтеся історією кохання дівчини

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
«Це чергова хвиля

Рушді приходить до тями, проте його стан ще важкий

Британський письменник Салман Рушді приходить до тями після замаху на його життя. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters із покликом на слова аґента письменника Ендрю Вайлі. 
Ру

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"