У короткий список премії «Ангелус» ввійшли два українські письменники
Станіслав Асєєв і Тамара Горіха Зерня увійшли до короткого списку європейської літературної премії «Ангелус». Про це йдеться на сайті нагороди.
До короткого списку ввійшли 7 текстів:
- Станіслав Асєєв, «Світлий шлях. Історія одного концтабору», пер. Марчін Гачковський, видавництво Коледжу Східної Європи (Україна);
- Тамара Горіха Зерня, «Доця», пер. Марчін Гачковський, видавництво Коледжу Східної Європи (Україна);
- Катаріна Куцбелова, «Ковпак», пер. Катажина Дудзіч-Грабінська, видавництво Ha!art (Словаччина);
- Зіта Рудзька, «Хто має зуби, сміється», видавництво WAB Foksal (Польща);
- Джудіт Шаланскі, «Список кількох втрат», пер. Каміль Ідзіковскі, видавництво Ha!art (Німеччина);
- Пьотр Семіон, «Bella, ciao», видавництво Filtry (Польща);
- Саша Станісич, «Звідки», пер. Малгожата Гралінська, видавництво «Книжковий клімат» (Боснія і Герцеговина / Німеччина);
«У всіх номінованих книжках ми знайдемо досвід, який допоможе нам зрозуміти, що таке центральноєвропейськість у широкому розумінні. У них є відлуння війн, як минулих столітніх, так і сучасних, національні та родинні травми, що передаються з покоління в покоління, постійна боротьба з минулим і пам’яттю», — зазначають на сайті премії.
Книжки українських авторів характеризують як ті, що «наблизять нас до війни в Україні — найжорстокішого військового конфлікту, який нині відбувається в Європі».
Лавреата або лавреатку премії оголосять 14 жовтня. Переможець отримає грошову винагороду у 150 000 злотих (понад 1 300 000 грн). Автори, чиї тексти потрапили до короткого списку, отримають 5 000 злотих (45 000 грн), автора найкращого перекладу винагородять 40 тисячами злотих (360 000 грн).
Літературна нагорода Центральної Європи Angelus — літературна відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою минулого року. Організатором і фундатором відзнаки є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).
Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.
У 2023 році, окрім Станіслава Асєєва і Тамари Горіхи Зерня, до довгого списку ввійшли Оксана Забужко й Наталія Сняданко. 2021 року лавреаткою премії стала Катерина Бабкіна.
Чільне зображення: angelus.com.pl
Оригінал статті на Suspilne: У короткий список премії «Ангелус» ввійшли два українські письменники
Блог
Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем БіденкоКолишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в
Російські письменники принижували українців століттямиЗневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж
У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают
В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.