У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

У Коломиї відкрили пам’ятник письменнику-новелісту Василю Стефанику.

По це у фейсбуку повідомляє Коломийська РВА, передає Укрінформ.

«На площі перед Коломийським ліцеєм №1 сьогодні відбулась визначна подія – урочисте відкриття пам’ятника видатному письменнику Василю Стефанику, чиє ім’я носить навчальний заклад», — повідомляє Коломийська РВА.

Відомо, що у цій гімназії Василь Стефаник навчався від 1883 до 1890 року.

За інформацією Коломийського міського голови Богдана Станіславського, історія повернення пам’ятника Василю Стефанику до Коломиї почалась ще у 2021 році, коли у місті освятили камінь, на якому планували поставити монумент.

«З допомогою скульптора Михайла Дмитріва та меценатів, зокрема коломиянина Богдана Гульчія, ми маємо щасливий фінал. Скульптура відомого письменника нарешті буде на своєму місці», — зазначив Станіславський.

Відомо, що проєкт пам’ятника Стефанику скульптор Михайло Дмитрів виконав ще у 80-х роках минулого століття на прохання сина письменника, Кирила. Втім, тоді монумент довелось встановити в селі Ясенів Львівської області.

Для Коломиї завдяки меценатам пам’ятник Стефанику виконали у бронзі, як і задумав свого часу скульптор.

Васи́ль Семе́нович Стефа́ник — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик. Посол (депутат) Австрійського парламенту від Королівства Галичини та Володимирії.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"