У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

У Коломиї відкрили пам’ятник письменнику-новелісту Василю Стефанику.

По це у фейсбуку повідомляє Коломийська РВА, передає Укрінформ.

«На площі перед Коломийським ліцеєм №1 сьогодні відбулась визначна подія – урочисте відкриття пам’ятника видатному письменнику Василю Стефанику, чиє ім’я носить навчальний заклад», — повідомляє Коломийська РВА.

Відомо, що у цій гімназії Василь Стефаник навчався від 1883 до 1890 року.

За інформацією Коломийського міського голови Богдана Станіславського, історія повернення пам’ятника Василю Стефанику до Коломиї почалась ще у 2021 році, коли у місті освятили камінь, на якому планували поставити монумент.

«З допомогою скульптора Михайла Дмитріва та меценатів, зокрема коломиянина Богдана Гульчія, ми маємо щасливий фінал. Скульптура відомого письменника нарешті буде на своєму місці», — зазначив Станіславський.

Відомо, що проєкт пам’ятника Стефанику скульптор Михайло Дмитрів виконав ще у 80-х роках минулого століття на прохання сина письменника, Кирила. Втім, тоді монумент довелось встановити в селі Ясенів Львівської області.

Для Коломиї завдяки меценатам пам’ятник Стефанику виконали у бронзі, як і задумав свого часу скульптор.

Васи́ль Семе́нович Стефа́ник — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик. Посол (депутат) Австрійського парламенту від Королівства Галичини та Володимирії.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Коломиї відкрили пам’ятник Василю Стефанику

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"