У Козельці відбулася презентація книжки про гетьмана Розумовського

У Козельці відбулася презентація книжки про гетьмана Розумовського

Презентація роману Василя Іванини «Каяття гетьмана Розумовського» відбулася в Музеї історії ткацтва Чернігівщини в Козельці. Книга вийшла друком у київському видавництві «Український письменник».

Автор роману Василь Іванина – письменник із Чернігівщини, народився в селі Шапіхи. Після закінчення Київського національного університету імені Т. Шевченка працював у редакціях провідних газет і журналів, адміністрації першого президента України, апараті Верховної Ради.

Новий історичний роман «Каяття гетьмана Розумовського» – продовження попереднього «Сонце на Лемеші», в якому дослідив джерела нинішньої жорстокої війни російського агресора проти волелюбного українського народу. Причому «Сонце на Лемеші» більше про матір гетьмана Розумовського, Наталію Дем’янівну, красиву і мудру українку, яка, до речі, похована в нижній церкві Козелецького собору.

«Гетьман кається, що привів царицю Катерину ІІ до влади, бо він був тоді при дворі головним переворотником і посадив її на престол, вона на нього в усьому покладалася. До того ж, він був у неї закоханий, хоча обоє були одружені. Катерина ІІ любила писати, щоправда, часто дурниці всілякі, але у своїх спогадах згадувала про закоханість Розумовського.

Натомість Розумовський кається, що привів царицю до влади, а вона позбиткувалася з України. Бо за 1700-ті роки Україна занепала, а росія – зміцніла.

Останні роки свого життя гетьман дійсно каявся, говорив українською мовою. Казав, що останній справжній гетьман був Мазепа», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Василь Іванина.

За його словами, історією він цікавиться давно, і робота над романом про Розумовського – справа не одного дня.

«Каяття гетьмана Розумовського» – не перший роман у творчому доробку автора. За п’ятдесят років творчості видав низку книжок художньої прози: «Поїздка до матері», «Журавлі з отчого краю», «Жалість», «Полин-люби-мене-не покинь», «Агонія», «Любов і смерть узурпатора», «ДОПР», «З неба зіронька упала», «Брати», «Дорога від Щастя», «Сонце на Лемеші».

Ірина Осташко

Фото – Козелецька селищна рада

cheline.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Козельці відбулася презентація книжки про гетьмана Розумовського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"