У Києві частину книжкового ринку “Петрівка” перетворять на культурний хаб

У Києві частину книжкового ринку “Петрівка” перетворять на культурний хаб

Забудовник погодився залишити частину столичного книжкового ринку “Петрівка” вздовж залізничних колій та реконструювати її в культурний хаб. Торгівельно-розважальний комплекс має з’явитися на місці господарського ринку та магазину “Букініст”.

Про це в інтерв’ю виданню “Вечірній Київ” повідомив депутат Київради Владислав Трубіцин, який є засновником громадської організації #SavePetrovka.

“Ми доносили свою позицію і до влади, і до самого забудовника про те, що книжковий ринок — це культове місце, а тому зносити його повністю не можна. Усе це призвело до того, що забудовник врешті погодився на компроміс, залишивши книжковий ринок вздовж залізничних колій, із зобов’язанням подальшої його реконструкції”, — розповів Трубіцин.

За його словами, на протилежному від цього ринку боці, на місці господарського ринку та магазину “Букініст” забудовник зводитиме ТРЦ.

Культурний хаб

Трубіцин повідомив, що реконструкцію “Петрівки” ініціював інвестор-забудовник. Це сталось після акцій протесту з вимогою не допустити знесення книжкового ринку.

“В оновленому вигляді це буде не просто книжковий ринок, а культурний хаб. І повірте, столиця від цього тільки виграє, адже схожих проєктів у Києві поки ніхто не втілював у життя”, — зазначив депутат.

Він уточнив, що реконструювати планують частину книжкового ринку, яка розташована вздовж залізничних колій. На цьому місці має з’явитися виставковий та концертний майданчики.

“Оновлений книжковий ринок стане майданчиком для проведення цікавих подій і зустрічей з акторами, музикантами, митцями, письменниками. А ще тут будуть презентувати книжки, проводити творчі вечори та інші культурні заходи”, — розповів Трубіцин.

За його словами, реконструкцію проводитимуть за кошти забудовника. Також інвестор зобов’язаний зробити благоустрій прилеглої території.

Що відомо

  • Земельні ділянки, на яких знаходиться книжковий ринок “Петрівка”, надали приватній фірмі в оренду у 2007 році. А у 2012-му договір оренди продовжили на 15 років.
  • У 2019 році в інтернеті з’явилася інформація, що на місці “Петрівки” планують побудувати торговельний центр. Ініціатором будівництва називали компанію, що належить українському бізнесмену Вагіфу Алієву. У столиці проходили акції проти забудови “Петрівки”.

Оригінал статті на Читомо: У Києві частину книжкового ринку “Петрівка” перетворять на культурний хаб

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"