У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.

 

Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подякувала всім присутнім за подальшу боротьбу.

 

«У нас є дитяча сцена, створена у співпраці з музеєм Гончара, оскільки для нас важливо, щоб нові покоління виростали з новими цінностями. Коли діти слухають російський реп, а батьки кажуть, що немає українського контенту, то це не так. Це ще могло бути правдою 10 років тому, а зараз уже ні», – зазначила вона.

 

 

Батько Романа Ратушного, Тарас Ратушний, наразі військовослужбовець, подякував командирові за те, що його відпустили зі служби на відкриття фестивалю, наголосивши, що війна триває не лише з росією, а й всередині країни проти свавілля тих, хто продовжує незаконний бізнес.

 

Програма «Протасового Яру» складалась з двох частин – дискусійної та концертної.

 

Учасниками першої стали: Дана Ярова, членкиня громадської антикорупційної ради; Сергій Стерненко, ютубер; Юлія Бартле, голова ГО «Захистимо Протасів Яр»; Євген Черепня, військовий, громадський активіст; Ірина Солошенко, волонтерка приймального відділення Головного військового клінічного госпіталю; Євген Лір, митець; Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини Zmina; Марина Хромих, виконавча директорка Фундації DEJURE; Іван Міщенко, суддя Верховного Суду, військовий.

 

До концертної програми, яка розпочнеться 27 травня о 19:15 у закладі «Буряки-Хол» (вул. Клінічна, 25), увійдуть виступи Мар’яни Садовської, дуету «Тельнюк: Сестри»; гурту «Крихітка».

 

Роман Ратушний відомий боротьбою за збереження Протасового Яру в Києві, також був активним учасником Революції Гідності. У 2018 очолив ініціативу «Захистимо Протасів Яр», а у 2019 — однойменну громадську організацію. Ініціатива націлена на збереження зеленої зони у Протасовому Яру в центрі Києва і недопущення забудови, яку має намір здійснити ТОВ «Дайтона Груп». У березні 2021-го Романа Ратушного неправомірно арештували після акції протесту під Офісом президента на підтримку активіста Сергія Стерненка.

 

Після повномасштабного вторгнення росії добровольцем вступив до лав Сил оборони України, створив підрозділ «Захистимо Протасів Яр». Спершу захищав Київ, згодом діяв на Сумщині, брав участь у деокупації населених пунктів області. З початку квітня воював у розвідувальному взводі 2-го мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр» поблизу Ізюма. Загинув під час виконання бойового завдання 9 червня 2022 року.

 

Після загибелі Романа ГО «Захистимо Протасів Яр» домоглася ухвалення рішення міською владою про створення ландшафтного заказника на обох схилах Протасового Яру.

 

До координаційної ради фестивалю ввійшли Світлана Поваляєва, Юлія Бартле, Артур Харитонов, Мирослава Барчук, Яна Безсмертна, Тетяна Терен, Вікторія Амеліна, Тетяна Власова, Оксана Ігнатова.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"