У Києві продовжили термін голосування за перейменування вулиць

У Києві продовжили термін голосування за перейменування вулиць із російськими та білоруськими назвами до 19 червня. Про це повідомили на сайті КМДА.
Голосування відбуватиметься в міському додатку «Київ цифровий».
Раніше на визначення жителям Києва давали час до 9 червня, однак цей термін продовжили на 10 днів. Голосування запустять після 5 червня, до того часу експерти мають надати фахові висновки про перейменування.
Секретар Київради Володимир Бондаренко зазначив, що від громадськості та депутатів вже надійшло близько 12 тис. пропозицій щодо перейменувань.
«Необхідно продовжити термін рейтингового електронного голосування щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе задля того, щоб кияни отримали більше часу на ознайомлення з пропозиціями та свідомо підтримали нові назви для міських об’єктів», — наголосив він.
Після закінчення голосування на основі отриманих результатів депутати на засіданні Київради ухвалять рішення про перейменування.
Окрім цього 14 травня депутати Київради вирішили перейменувати арку Дружбу народів на «Арку Свободи українського народу».
Також у Києві під час голосування обрали найпопулярніші назви для п’яти станцій метрополітену, які планують дерусифікувати: «Мінська», «Героїв Дніпра», «Берестейська», «Дружби народів» та «Площа Льва Толстого».
Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті (УІНП) виступив проти перейменування вулиць Києва без консультацій з експертами та діалогу з суспільством. Діячі ж культури пропонують залишити проспектам Тичини, Бажана та деяких інших українських діячів радянського періоду в Києві їхні чинні назви.
Як відомо, Київська міська рада пропонує перейменувати 279 вулиць і станції метро, що мають назви, пов’язані з росією й білоруссю.
Оригінал статті на Suspilne: У Києві продовжили термін голосування за перейменування вулиць
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.