У Києві провели вуличну акцію з метою підтримки українського книговидання

У Києві провели вуличну акцію з метою підтримки українського книговидання

Письменники, видавці та громадські активісти взяли участь у вуличній акції «Підтримай українську книжку». Про це йдеться на фейсбук-сторінці ініціативи «Українська книжкова революція».

Акція відбулась сьогодні на вулиці Лаврській, поряд з Мистецьким Арсеналом. До неї долучились журналіст і голова Національного комітету Шевченківської премії Юрій Макаров, письменники Іван Малкович, Андрій Кокотюха, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, дипломат і громадський діяч Данило Лубківський та інші.

 

Вони написали на сторінках спеціально виготовленої символічної книжки перелік дій, які держава має зробити для розвитку читання, книговидання і книгорозповсюдження, зокрема:

 

  • надавати підтримку саме книжкам українською мовою;
  • компенсувати витрати на оренду книгарням;
  • компенсувати частину додрукарських витрат видавцям;
  • модернізувати бібліотеки;
  • звільнити наш ринок від руйнівного впливу держави-агресора.

 

За оцінкою організаторів акції ці кроки дозволять за 5 років збільшити число книгарень у п’ять разів, обсяг ринку – утричі, асортимент – удвічі, що в загальному має дати поштовх у розвитку української літератури, відтак і збільшити обсяг читання в Україні.

 

Організатори акції також запланували на початку нового парламентського тижня передати книжку з переліком цих дій народним депутатам.

 

«Саме народні депутати мають ухвалити законодавчі зміни, які дозволять втілити запропоновані кроки в життя.Ситуація на українському книжковому ринку критична і потребує рішучих дій з боку держави. В середньому українець купує вп’ятеро менше книжок, ніж поляк і в 11 разів менше, ніж німець. При цьому половина цих книжок – російською мовою, часто ввезена з Росії. І це – докарантинні показники. Зараз ситуація ще гірша. За рік асортимент книг упав на 23%, тиражі – на 34%. На всю країну лишилося лише близько 200 книгарень. Більшість бібліотек є складами старих книжок. Такий стан справ загрожує національній безпеці й майбутньому країни», – пояснили організатори акції.

 

Нагадаємо, форум «Українська книжкова революція» відбувся наприкінці травня. Його провели рух «Простір свободи» і ГО «Український світ».

 

Оригінал статті на Suspilne: У Києві провели вуличну акцію з метою підтримки українського книговидання

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Письменники такі самі люди, як інші?

Письменники такі самі люди, як інші?

Та ні разу!

Це дивні створіння, природа котрих ще не вивчена достоту.

Ніжні і вразливі вони, у той же час, схильні до самопожертви й радикальних дій.

Інстинкт самозбереження слабо

Як щодо невеличкого конкурсу?

Учора ми дізнались результати обох конкурсів. Щиро вітаю переможців!!!

Тепер є час перепочити, і писати щось для душі.

Але я вирішила трохи потурбувати авторів — у мене є невеличка пропозиція.

Пропоную провести

Дар чи прокляття

Доброго вечора)))

Запрошую вас (якщо Ви не проти ) до читання своєї книги “Дар чи прокляття”. Буду радий кожному. Наперед дякую всім хто заглянув до мене на сторінку. Усім гарного вечора!)))

З полону до пастки! Читаємо разом! Новинка!

Доброго вечора мої любі

Не встигли ми намилуватися просто феєричним фіналом ПОЛОНЯНКИ, як наша невтомна  КРИСТИНА АСЕЦЬКА презентувала нову, неймовірну історію!

Отож знайомтеся !

ПАСТКА ДЛЯ ВОРОГА

 

Анотація

Новинка від Адалін Черно!

Друзі, вітаю вас!

Я тут натрапила на цікаву новинку від автора Адалін Черно! Хочу порадити її вам. 

“На межі бажання”

Дуже гаряче, та емоційно. Не проходьте. Я впевнена що вам сподобається))

Анотація:

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"