У Києві презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби»

У Києві презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби»

У столиці презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби», в рамках якого показали короткометражний документальний фільм про історії ув’язнених людей, які попри все не припиняли боротьбу та піднімали повстання у концентраційних таборах ГУЛАГу.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, презентація відбулася в Українському кризовому медіа-центрі.

Курс «ГУЛАГ. Історія боротьби» розроблений у межах національного проєкту «Єдина Україна» Міністерства молоді та спорту України. Цей короткий інформаційний фільм буде опубліковано на ютуб-каналі Українського інституту національної пам’яті.

«Наш проєкт «Єдина Україна» набирає обертів, і ті заходи, які в межах цього проєкту реалізовуються, вони також стають популярними. У нас сьогодні така ситуація, що дуже мало інформації про справжню історію, інформації про результати та наслідки окупаційних режимів, особливо під час війни. Ми зі свого боку намагаємося створювати за допомогою наших партнерів, колег ту інформаційну кампанію, ті інформаційні продукти, які дозволять більш роз’яснити, як воно усе відбувалося», — сказала начальниця управління утвердження української національної та громадянської ідентичності Мінмолодьспорту Аліна Грушина.

На презентації також показали декілька відеороликів, створених Українським інститутом національної пам’яті. Перший присвячений темі голоду 1921-1923 років, другий про голод 1946-1947 роки, ще один — розповідь маленької дівчинки про окупацію її села Ягідне.

Начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної памʼяті Олена Охрімчук розповіла, що за результатами соціологічного дослідження, зараз люди беруть історичну інформацію саме з ютубу. Також вона додала, що «презентований відеоролик про повстання в ГУЛАГу та відеоролики про історію масових голодів і голодоморів підтверджують той факт, що перебування України в складі Радянського Союзу – це історія безперервних масових голодів, депортації, політичних репресій, та й просто репресій».

У презентації взяли участь заступник міністра молоді та спорту Владислав Яцук, начальниця управління утвердження української національної та громадянської ідентичності Мінмолодьспорту Аліна Грушина, голова ВГО «Молодий Народний рух» Ярослав Ференчак, а також представники Українського інституту національної пам’яті, зокрема Леся Бондарук (онлайн), Олена Охрімчук (онлайн). Загалом захід відвідало декілька десятків людей.

Фото: Артем Москаленко

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві презентували інформаційний курс «ГУЛАГ. Історія боротьби»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"