У Києві презентували антологію українських актуальних п’єс «Неназвана війна»

У Києві презентували антологію українських актуальних п’єс «Неназвана війна»

У Національному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса відбулася презентація збірки п’єс, що осмислює війну в Україні.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Неназвана війна» — антологія «літературного солдата». Вона починається з ініціації у війну, потім ідуть твори, що охоплюють час до вторгнення, саме вторгнення, окупацію, вимушену еміграцію. Події описані очима людей, тварин, квітів і міст. Зрештою, автори доходять до того, що війна триває дуже довго, ми не знаємо, коли вона почалася насправді, але у нас є шанс, що ми переможемо», — зазначила співавторка книги Надія Мірошниченко.

Вона додала, що концепцію книги можна узагальнити формулою: «604 день десятирічної війни, яка триває століттями». Зібрані у ній твори поєднують документальний жанр з іншими — фентезі, анімалістичним, історичним.

Антологія вміщує 20 п’єс українських авторів, згрупованих у розділи «Пролог», «Напередодні», «Вторгнення», «Жіночі голоси», «Живі створіння», «Діалоги з Хароном», «Місто Марії», «Епілог». Авторами книги стали драматурги Олег Миколайчук і Надія Мірошниченко, упорядкувала і написала передмову — філологиня Олена Бондарева.

Збірка є проєктом драматургічного відділу НЦТМ імені Леся Курбаса, видавництва «Світ знань» за участі Інституту театрального та музичного мистецтва КиМУ і ProEnglish Theatre. Видання виникло на базі інтернет-збірки п’єс «На часі» і сценічних читань «ДрамПост». Антологія розрахована на фахову театральну і літературну спільноту, а також на широке коло читачів.

Як повідомляв Укрінформ, у серпня британське видавництво Penguin Books презентувало антологію Ukraine 22: Ukrainian Writers Respond to War («Україна 22: відповідь українських письменників війні»).

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві презентували антологію українських актуальних п’єс «Неназвана війна»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"