У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

У Києві можуть зруйнувати старовинну садибу, де колись бував американський письменник Джон Стейнбек. Днями забудовник вже почав розбирати флігель біля будинку, а сьогодні на місці з’явилася важка будівельна техніка у супроводі невідомих осіб.

Будинок Барбана – одноповерхова цегляна садиба кінця XIX століття. Земляні роботи у дворі розпочалися ще 1 травня. Тоді її огородили зеленою тканиною, а у дворі з’явилася важка техніка. Потім деякий час було затишшя, а днями за справу взялися будівельники.

Поліція на виклик не приїхала, тому мешканці навколишніх будинків перекрили в’їзд і виїзд техніки, оскільки будівництво руйнує інші будинки, внесені до переліку нерухомих пам’яток України. Про це з посиланням на активіста та юриста Дмитра Перова повідомляє видання The Village.

Доповнено: Щойно з’явилася інформація, що Обсерваторну, 6, завезли важку будівельну техніку та тітушок.

“Тривога! будинок будуть зносити за тією є схемою, що і садибу Уткіна!! Місцеві мешканці вже тиждень звертаються до всіх контролюючих органів, включаючи Міністерство культури та інформаційної політики, Департамент охорони культурної спадщини КМДА та особисто Віталія Кличка, але результату немає. Окремо, звертаю увагу Київської міської прокуратори та Офіс Генерального прокурора на ситуацію – питаннями будівництва в Києві завідують спортсмени в балаклавах, а санкція у них в руках – шматок іржавого прута, – написав сьогодні на своїй сторінці Дмитро Перов.

У 2015 році Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень пропонув внести будинок Барбана до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Із 2020 року власником будівлі є ТОВ “Інформаційна група “Агентство столичних повідомлень”.

Як повідомляє “Мапа реновацій”, станом на 2021 рік охоронного статусу маєток не має. Проте будинок знаходиться на території пам’ятки археології місцевого значення “Культурний шар Копирева кінця”, ХІ-ХІІІ століття та в межах Центрального історичного ареала міста Києва. Відтак будь-які будівельні роботи на цій території мають бути погоджені з Міністерством культури та Департаментом охорони культурної спадщини.

Що відомо

Садиба Олександра Барбана знаходиться за адресою Обсерваторна, 6. Це рідкісний зразок одноповерхового житла середнього класу із цегляним декором. На думку істориків, будинків такого типу залишилося настільки мало, їх слід було б занести до “червоної книги”.

Власниками садиби до 1917 року були титулярний радник Олександр Барбан, потім дворянин Іван Гореславський, за ним – провізор В’ячеслав Геращеневський.

У 1944–1945 роках тут мешкав голова Комітету в справах мистецтв при Раднаркомі УРСР, академік-драматург Олександр Корнійчук.

За даними краєзнавця Антона Короба, саме в цей будинок 1947 року в гості до Олександра Корнійчука та Ванди Василевської приїхав американський письменник Джон Стейнбек, який описав їхню зустріч у своїй книзі “Російський щоденник”.

Оригінал статті на Читомо: У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"