У Києві почалися “Дні есеїстики”

У Києві почалися “Дні есеїстики”

13-18 грудня в Києві пройде четвертий мініфестиваль”Дні есеїстики”. Події відбуваються як офлайн (зареєструватись можна тут), так і онлайн, на фейсбук-сторінці Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи.

Кульмінаційною подією фестивалю стане церемонія нагородження лавреата Премії імені Юрія Шевельова 17 грудня – в день народження есеїста, мовознавця та історика української літератури Юрія Шевельова.

Головні події фестивального тижня:

Понеділок (17:00 – 20:00)

 • Авторська лекція Андрія Бондаря “Есей на одну ніч”;
 • Авторська лекція Тараса Лютого “Тексти про тексти та інші події”;
 • Авторська лекція Ірини Славінської “Слова та голос — більш нічого. Есей як спосіб писати і говорити”.

Вівторок (19:00)

 • Авторська лекція Віри Агеєвої “Есеїстика як простір інтелектуальної свободи”.

Середа (19:00)

 • Дискусія “Есей як міждисциплінарний простір”.

Учасники: Тарас Прохасько, Діана Клочко, Михайло Палінчак.

Модераторка: Олена Гусейнова.

Четвер (19:00)

 • “Як писати есеїстику про поезію” — розмова поетів Іллі Камінського (США) та Сергія Жадана (Україна).

П’ятниця

 • Церемонія нагородження лауреата Премії імені Юрія Шевельова 2021.

Субота (18:30)

 • Дискусія “Есеїстика про поезію: пам’яті Володимира Моренця”.

Учасники: Василь Герасим’юк, Олександр Саврук, Роман Веретельник, Людмила Кісельова.

Модераторка: Тетяна Огаркова.

Фестиваль, за словами організаторів, покликаний популяризувати жанр есею, привертати увагу до творчості найвідоміших авторів-есеїстів, а також вводити українську есеїстику в загальносвітовий контекст.

Що відомо

 • Кураторка проєкту 2021 року – Богдана Неборак. Організатори – Український ПЕН та Києво-Могилянська Бізнес-Школа. Інформаційний партнер: UA: Радіо Культура.
 • Міжнародний ПЕН-клуб (International PEN Club) був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Джона Ґолсуорсі та Кетрін Емі Доусон-Скотт. ПЕН став однією з перших міжнародних правозахисних організацій, а також першим міжнародним об’єднанням письменників.
 • Український ПЕН був заснований 1989 року і прийнятий до Міжнародного ПЕН 1990-го. Першим президентом Українського ПЕН був Микола Вінграновський (1989-1993), потому ПЕН в Україні очолював Євген Сверстюк (1993-2010). 2010-го, з обрання президентом правозахисника, публіциста Мирослава Мариновича, Український ПЕН починає провадити системну літературну та правозахисну діяльність в Україні та за кордоном. 2014-го президентом Українського ПЕН було обрано Миколу Рябчука, а у грудні 2018 року – Андрія Куркова.

Оригінал статті на Читомо: У Києві почалися “Дні есеїстики”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"