У Києві почалися “Дні есеїстики”

У Києві почалися “Дні есеїстики”

13-18 грудня в Києві пройде четвертий мініфестиваль”Дні есеїстики”. Події відбуваються як офлайн (зареєструватись можна тут), так і онлайн, на фейсбук-сторінці Українського ПЕН та Києво-Могилянської Бізнес-Школи.

Кульмінаційною подією фестивалю стане церемонія нагородження лавреата Премії імені Юрія Шевельова 17 грудня – в день народження есеїста, мовознавця та історика української літератури Юрія Шевельова.

Головні події фестивального тижня:

Понеділок (17:00 – 20:00)

 • Авторська лекція Андрія Бондаря “Есей на одну ніч”;
 • Авторська лекція Тараса Лютого “Тексти про тексти та інші події”;
 • Авторська лекція Ірини Славінської “Слова та голос — більш нічого. Есей як спосіб писати і говорити”.

Вівторок (19:00)

 • Авторська лекція Віри Агеєвої “Есеїстика як простір інтелектуальної свободи”.

Середа (19:00)

 • Дискусія “Есей як міждисциплінарний простір”.

Учасники: Тарас Прохасько, Діана Клочко, Михайло Палінчак.

Модераторка: Олена Гусейнова.

Четвер (19:00)

 • “Як писати есеїстику про поезію” — розмова поетів Іллі Камінського (США) та Сергія Жадана (Україна).

П’ятниця

 • Церемонія нагородження лауреата Премії імені Юрія Шевельова 2021.

Субота (18:30)

 • Дискусія “Есеїстика про поезію: пам’яті Володимира Моренця”.

Учасники: Василь Герасим’юк, Олександр Саврук, Роман Веретельник, Людмила Кісельова.

Модераторка: Тетяна Огаркова.

Фестиваль, за словами організаторів, покликаний популяризувати жанр есею, привертати увагу до творчості найвідоміших авторів-есеїстів, а також вводити українську есеїстику в загальносвітовий контекст.

Що відомо

 • Кураторка проєкту 2021 року – Богдана Неборак. Організатори – Український ПЕН та Києво-Могилянська Бізнес-Школа. Інформаційний партнер: UA: Радіо Культура.
 • Міжнародний ПЕН-клуб (International PEN Club) був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Джона Ґолсуорсі та Кетрін Емі Доусон-Скотт. ПЕН став однією з перших міжнародних правозахисних організацій, а також першим міжнародним об’єднанням письменників.
 • Український ПЕН був заснований 1989 року і прийнятий до Міжнародного ПЕН 1990-го. Першим президентом Українського ПЕН був Микола Вінграновський (1989-1993), потому ПЕН в Україні очолював Євген Сверстюк (1993-2010). 2010-го, з обрання президентом правозахисника, публіциста Мирослава Мариновича, Український ПЕН починає провадити системну літературну та правозахисну діяльність в Україні та за кордоном. 2014-го президентом Українського ПЕН було обрано Миколу Рябчука, а у грудні 2018 року – Андрія Куркова.

Оригінал статті на Читомо: У Києві почалися “Дні есеїстики”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниці 

Американський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
 
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів

У Будинку письменників відбувся урочистий захід, приурочений до Міжнародного дня захисту…

1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла

У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статус 

Київська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П

Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовки

П’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,

У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного Яру

Видавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
 
У книзі з

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"