У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

У столиці 20 травня, на роковини виходу українських військових з «Азовсталі», відбулася театральна вистава «Азовсталь. Голоси».

Як передає кореспондент Укрінформу, на заході були присутні представники міністерств, пілоти гелікоптерів, які здійснювали польоти з доставлення вантажу та евакуації поранених з «Азовсталі», захисники «Азовсталі», котрі повернулися з полону, матері військових, які досі перебувають у полоні.

«Я би хотіла зазначити про важливість сьогодні культурних проєктів, які підсилюють дипломатію. За кордоном люди втомлюються від інформації про війну, я маю на увазі, не політиків, але ми знайшли спосіб інформувати їх через інші інструменти- культурні соціальні проєкти: театри, шоу, звані вечори. Тому, в минулому році в мене виникла ідея створити такий театральний перформенс, я бачила запит у світі на інформацію про мужність та силу героїв Азовсталі. Втілення ідеї зайнялася ціла команда проєкту «Азовсталь.Голоси» на чолі з режисеркою Валерією Дємченко. Ми розуміли, що тоді і зараз  потрібно  нагадувати світу про всіх наших полонених», — сказала в коментарі Укрінформу автор ідеї, співзасновниця ГО «Інститут культури України» Марина Соботюк. 

Вона зазначила, що громадська організація «Інститут культури України» торік сприяла показу театру «Азовсталь. Голоси» перед іноземцями в Більбао (Іспанія), в Празі та для представників ООН у Женеві.

«Азовсталь.Голоси» — історія про захисників, які 86 днів стримували російський напад в Маріуполі. Рік тому вони прикували увагу всього світу до подій на «Азовсталі», а сьогодні за допомогою театральної вистави актори говорять «голосами» тих, хто зараз за себе сказати не може.

Як повідомлялося, родичі захисників «Азовсталі» наполягають на закріпленні в законодавстві України статусу військовослужбовців, звільнених з полону, аби сформувати культуру поводження з військовополоненими та порядок їхньої реабілітації.

За рік до України вдалося повернути близько 500 захисників «Азовсталі», ще близько 2 000 досі перебувають у російському полоні.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Могилянці вперше вручили премію з есеїстики Джудіт Турман

У Києво-Могилянській академії відбулася перша церемонія вручення премії з есеїстики, котру започаткувала Джудіт Турман. Про це повідомили на сайті університету.
Першою лавреаткою премії

Вийшла книжка про історію суду з Дональдом Трампом у справі про секс-насильство

У США вийшла друком книжка журналістки та письменниці Джин Керролл, яка звинуватила Дональда Трампа у сексуальному насильстві й домоглася двох судових рішень на її користь. Про це повід

Полонений росією журналіст Дмитро Хилюк перебуває в колонії у Владімірській області рф

Нещодавно звільнений з російського полону український військовий розповів, що востаннє бачив полоненого росією журналіста УНІАН Дмитра Хилюка на початку травня у виправній колонії №7 у

Засідання суду щодо вбивства Володимира Вакуленка знову перенесли

У Дзержинському районному суді Харкова не відбулося чергове слухання у справі про вбивство  письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомляють кореспонденти медіа «УП.Культура» із за

На Чернігівщині обговорили відновлення культурної спадщини, що постраждала унаслідок війни

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання, присвячене збереженню та відновленню об’єктів культури, що постраждали через злочинні дії російських загарб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"