У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

У столиці 20 травня, на роковини виходу українських військових з «Азовсталі», відбулася театральна вистава «Азовсталь. Голоси».

Як передає кореспондент Укрінформу, на заході були присутні представники міністерств, пілоти гелікоптерів, які здійснювали польоти з доставлення вантажу та евакуації поранених з «Азовсталі», захисники «Азовсталі», котрі повернулися з полону, матері військових, які досі перебувають у полоні.

«Я би хотіла зазначити про важливість сьогодні культурних проєктів, які підсилюють дипломатію. За кордоном люди втомлюються від інформації про війну, я маю на увазі, не політиків, але ми знайшли спосіб інформувати їх через інші інструменти- культурні соціальні проєкти: театри, шоу, звані вечори. Тому, в минулому році в мене виникла ідея створити такий театральний перформенс, я бачила запит у світі на інформацію про мужність та силу героїв Азовсталі. Втілення ідеї зайнялася ціла команда проєкту «Азовсталь.Голоси» на чолі з режисеркою Валерією Дємченко. Ми розуміли, що тоді і зараз  потрібно  нагадувати світу про всіх наших полонених», — сказала в коментарі Укрінформу автор ідеї, співзасновниця ГО «Інститут культури України» Марина Соботюк. 

Вона зазначила, що громадська організація «Інститут культури України» торік сприяла показу театру «Азовсталь. Голоси» перед іноземцями в Більбао (Іспанія), в Празі та для представників ООН у Женеві.

«Азовсталь.Голоси» — історія про захисників, які 86 днів стримували російський напад в Маріуполі. Рік тому вони прикували увагу всього світу до подій на «Азовсталі», а сьогодні за допомогою театральної вистави актори говорять «голосами» тих, хто зараз за себе сказати не може.

Як повідомлялося, родичі захисників «Азовсталі» наполягають на закріпленні в законодавстві України статусу військовослужбовців, звільнених з полону, аби сформувати культуру поводження з військовополоненими та порядок їхньої реабілітації.

За рік до України вдалося повернути близько 500 захисників «Азовсталі», ще близько 2 000 досі перебувають у російському полоні.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"