У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

У столиці 20 травня, на роковини виходу українських військових з «Азовсталі», відбулася театральна вистава «Азовсталь. Голоси».

Як передає кореспондент Укрінформу, на заході були присутні представники міністерств, пілоти гелікоптерів, які здійснювали польоти з доставлення вантажу та евакуації поранених з «Азовсталі», захисники «Азовсталі», котрі повернулися з полону, матері військових, які досі перебувають у полоні.

«Я би хотіла зазначити про важливість сьогодні культурних проєктів, які підсилюють дипломатію. За кордоном люди втомлюються від інформації про війну, я маю на увазі, не політиків, але ми знайшли спосіб інформувати їх через інші інструменти- культурні соціальні проєкти: театри, шоу, звані вечори. Тому, в минулому році в мене виникла ідея створити такий театральний перформенс, я бачила запит у світі на інформацію про мужність та силу героїв Азовсталі. Втілення ідеї зайнялася ціла команда проєкту «Азовсталь.Голоси» на чолі з режисеркою Валерією Дємченко. Ми розуміли, що тоді і зараз  потрібно  нагадувати світу про всіх наших полонених», — сказала в коментарі Укрінформу автор ідеї, співзасновниця ГО «Інститут культури України» Марина Соботюк. 

Вона зазначила, що громадська організація «Інститут культури України» торік сприяла показу театру «Азовсталь. Голоси» перед іноземцями в Більбао (Іспанія), в Празі та для представників ООН у Женеві.

«Азовсталь.Голоси» — історія про захисників, які 86 днів стримували російський напад в Маріуполі. Рік тому вони прикували увагу всього світу до подій на «Азовсталі», а сьогодні за допомогою театральної вистави актори говорять «голосами» тих, хто зараз за себе сказати не може.

Як повідомлялося, родичі захисників «Азовсталі» наполягають на закріпленні в законодавстві України статусу військовослужбовців, звільнених з полону, аби сформувати культуру поводження з військовополоненими та порядок їхньої реабілітації.

За рік до України вдалося повернути близько 500 захисників «Азовсталі», ще близько 2 000 досі перебувають у російському полоні.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві показали виставу «Азовсталь. Голоси»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — Оновлено

У підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графіті

У селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume

У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українською

У музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає

«Жадан і Собаки» випустять благодійний мерч в пам’ять про юну художницю

Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"