У Києві пам’ятник Пушкіну «попросив» його знести

У Києві пам’ятник Пушкіну «попросив» його знести

Громадські активісти Києва запустили флешмоб із  закликом демонтувати пам’ятники ворожим до України радянським та російським діячам, зокрема поету Алєксандру Пушкіну. Про це повідомив координатор ГО «Громадський сектор Євромайдану» Олег Слабоспицький  у фейсбуці.

«Сьогодні з друзями запустили флешмоб #ЗнесиМенеПовністю. Першим зробили ребрендинг більшовицькому злочинцю Миколі Щорсу», — зазначив він.

 

Наступним пам’ятником, чий монумент розписали активісти, став пам’ятник Пушкіну.

Як зазначив Слабоспицький, Пушкін — це  символ російського імперіалізму й уособлення «вєлікого могучєго русского язика» та імперської ідентичності, поет, що пропагував ненависть до українців та поляків.

 

За словами активіста, десятки міст та обласних центрів познімали пам’ятники й бюсти Пушкіну у своїх містах в перші місяці повномасштабного вторгнення, однак у Києві досі лишаються аж 10 пам’ятних знаків, які увічнюють пам’ять російського поета.

 

«Якщо декомунізація почалась очищенням насамперед від Владімірів Лєнінів, то дерусифікація має початись з очищення України саме від Алєксандрів Пушкінів», — наголосив Слабоспицький.

Усі пам’ятники, бюсти, монументи тощо, присвячені діячам рф чи СРСР, можна знайти за посиланням.

 

Нагадаємо, у Дніпрі ініціювали перейменування проспекту Пушкіна на проспект імені Лесі Українки. Пам’ятники, барельєфи, пам’ятні дошки Пушкіну демонтували у Чернігові, Тернополі, Ужгороді, Мукачево, Кропивницькому та Запоріжжі.

 

Фото: espreso.tv

Оригінал статті на Suspilne: У Києві пам’ятник Пушкіну «попросив» його знести

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Могилянці вперше вручили премію з есеїстики Джудіт Турман

У Києво-Могилянській академії відбулася перша церемонія вручення премії з есеїстики, котру започаткувала Джудіт Турман. Про це повідомили на сайті університету.
Першою лавреаткою премії

Вийшла книжка про історію суду з Дональдом Трампом у справі про секс-насильство

У США вийшла друком книжка журналістки та письменниці Джин Керролл, яка звинуватила Дональда Трампа у сексуальному насильстві й домоглася двох судових рішень на її користь. Про це повід

Полонений росією журналіст Дмитро Хилюк перебуває в колонії у Владімірській області рф

Нещодавно звільнений з російського полону український військовий розповів, що востаннє бачив полоненого росією журналіста УНІАН Дмитра Хилюка на початку травня у виправній колонії №7 у

Засідання суду щодо вбивства Володимира Вакуленка знову перенесли

У Дзержинському районному суді Харкова не відбулося чергове слухання у справі про вбивство  письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомляють кореспонденти медіа «УП.Культура» із за

На Чернігівщині обговорили відновлення культурної спадщини, що постраждала унаслідок війни

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання, присвячене збереженню та відновленню об’єктів культури, що постраждали через злочинні дії російських загарб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"