У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Замість поваги до закону, участі у громадському обговоренні, опоненти Михаїла Булгакова вчергове обрали мову насильства і руйнування – тих методів з практики російської імперії, які вона нині застосовує як єдино близькі їй у війні проти України. Методів, які ми рішуче засуджуємо», — ідеться в дописі музею.

Там розповіли, що 19 липня 2024 р. камери спостереження музею зафіксували, як «молоді, здорові чоловіки призовного віку скоюють злочин, передбачений статтею 298 Кримінального кодексу України “Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин”».


Музейники повідомили, що ім’я Булґакова нанесли на стіни разом із зображенням тризубу, а  меморіальну дошку Олександру Кошицю залили червоною фарбою. 

Колектив музею написав заяву до Національної поліції України.

«Ми продовжуємо запрошувати всіх до музею, щоб разом осмислити грізні історичні події минулого для уникнення страшних помилок у нинішній війні з російським агресором, і до цивілізованої дискусії з кожним, хто принесе свої аргументи, оцінки, висновки щодо Булгакова і його творчості. Адже зрозуміло, що нині це дуже актуальна тема. І хай переосмислення постаті Булгакова стане прикладом справжньої громадянської поведінки й ознакою громадянського суспільства, котре існує в Україні — на противагу печерній дикості й тоталітаризму москви. Цим ми відрізняємося від росії», — додали у дописі музею.

 

 

Як повідомлялося, Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав об’єкти, присвячених російському письменнику Міхаїлу Булґакову, символікою російської імперської політики. Київський літературно-меморіальний музей Булґакова відреагував на висновок експертів УІНП, назвавши його ненауковим, після чого УІНП вирішив повторно проаналізувати й уточнити висновок.

 

Раніше невідомі зафарбували меморіальну дошку Булґакову на будівлі Київського літературно-меморіального музею Булґакова, яку раніше облили червоною фарбою. Музей мав набір зберегти дошку «у спотвореному вигляді», оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати».

 

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка музею Булґакова

Оригінал статті на Suspilne: У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"