У Києві з’явились вулиці Костомарова, Алчевської, Мандельштама і Пріцака

У Києві з’явились вулиці Костомарова, Алчевської, Мандельштама і Пріцака

Київська міська державна адміністрація присвоїла назви вулиць і провулка відомим літераторам. Про це повідомила пресслужба КМДА.

Так, комісія з питань найменувань назвала на честь Миколи Костомарова вулицю, розташовану в Печерському районі між вулицею Професора Підвисоцького і житловим комплексом «Новопечерські Липки».

 

Микола Костомаров (1817-1885) − видатний український історик, етнограф, прозаїк, поет-романтик, мислитель, громадський діяч, етнопсихолог, співзасновник Кирило-Мефодіївського братства.

 

Він написав понад 300 історичних, публіцистичних і літературних творів. Основними працями стали праці на історичну тематику: «Богдан Хмельницький», «Руїна», «Мазепа», «Мазепинці», «Книга Буття Українського Народу», «Російська історія в життєписах її найважливіших діячів», «Північноруське народоправство», «Непевний час Московської держави», «Останні роки Речі Посполитої». Крім того, написав збірки балад, віршів.

 

Члени комісії перейменували на честь літераторів такі вулиці та провулок:

 

  • вулицю Академіка Кржижановського, що у Святошинському районі, на вулицю Омеляна Пріцака;

 

Омелян Пріцак (1919-2006) − американський науковець українського походження, філолог, сходознавець, історик, професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту Гарвардського університету та Інституту сходознавства НАН України.

 

Пріцак також був президентом Міжнародного товариства з вивчення мов, культури й історії угро-фінських та алтайських народів, редактором багатьох наукових часописів. Він досліджував мови та історію тюркських народів, джерела до історії України, українсько-турецькі відносини в середні віки. Серед основних праць − «Походження Русі», «Коли і ким було написано «Слово о полку Ігоревім», «Studies in Medieval Eurasian History», «Die Bulgarische Fürstenliste und die Sprache der Protobulgaren».

 

  • вулицю Крайню, що у Деснянському районі, перейменували на вулицю Осипа Мандельштама;

 

Осип Мандельштам (1891-1938) − російський поет, прозаїк, есеїст, перекладач, літературознавець єврейського походження. Один з найвидатніших митців-модерністів 20 століття.

 

Він написав книги віршів «Камінь», «Tristia», прозові твори «Шум часу», «Єгипетська марка», «Про поезію», «Розмова про Данте», відомий антисталінським віршем «Горець».

 

  • 2-ий провулок Валентини Терешкової, що у Дарницькому районі, перейменували на провулок Христини Алчевської.

 

Христина Алчевська (1841-1920) — українська педагогиня, організаторка народної освіти, авторка першого букваря для дорослих українською мовою.

 

Вона популяризувала українську мову, народну пісню, творчість Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 встановила перший у світі пам’ятник Тарасу Шевченку. Також Алчевська написала мемуари «Передуманное и пережитое» упорядкувала критико-бібліографічний покажчик «Что читать народу?», посібник «Книга взрослых», «Каталог книг».

 

Нагадаємо, минулого року один провулків Києва назвали на честь журналіста Гарета Джонса. А нещодавно одну з вулиць у столиці Туреччини Анкарі назвали на честь вченого, письменника і перекладача Агатангела Кримського.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Києві з’явились вулиці Костомарова, Алчевської, Мандельштама і Пріцака

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"