У Києві з’явились вулиця Рея Бредбері та провулок Джорджа Орвелла

У Києві з’явились вулиця Рея Бредбері та провулок Джорджа Орвелла

У столиці перейменували ще 26 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією. Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.

 

Більшість депутатів підтримала пропозиції, що відновлюють національну історичну пам’ять та протидіють нав’язаним «українцям чужі топоніми, які возвеличували радянський союз та російську імперію».

 

У столиці перейменовано низку міських об’єктів, серед яких є й такі, що пов’язані з літературою. Так, у Голосіївському районі Києва відтепер є вулиці, названі на честь письменниці Докії Гуменної, мистецтвознавця та письменника Миколи Бурачека, хірургині, поетеси та прозаїкині Віри Ґедройць.

 

Київрада вшанувала творчість всесвітньо відомих фантастів – Станіслава Лема, його ім’я названо провулок, та Рея Бредбері, якому віддали цілу вулицю. Також на мапі столиці, у Шевченківському районі, має з’явитись вулиця Джорджа Орвелла.

 

Щодо інших перейменувань, то у Святошинському районі з’явилася вулиця письменника та етнографа Василя Єрошенка, у Деснянському – вулиця письменниці Зінаїди Тулуб, у Солом’янському – вулиця поета, перекладача Григорія Кочура, у Дарницькому – провулок дисидентки, журналістки Надії Світличної.

 

Нагадаємо, у Києві з’явилася вулиця Уласа Самчука

 

 

Чільне фото: EuropeUpClose

Оригінал статті на Suspilne: У Києві з’явились вулиця Рея Бредбері та провулок Джорджа Орвелла

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"