У Києві запустили курси української мови для білорусів

У Києві запустили курси української мови для білорусів

Безкоштовні курси української мови проводять для білорусів, які нещодавно емігрували до України. Про це йдеться на сайті центру прав людини ZMINA.

Курси організували для громадян Білорусі, які покинули країну через режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка і зараз проживають в Україні. Програма складається з тридцяти уроків.  Наразі заняття проводять двічі на тиждень, їх відвідує дві групи по десять людей.

 

«Приємно, що люди, які обрали Україну місцем тимчасового проживання, хочуть розуміти та використовувати державну мову. Тому ми вирішили допомогти громадянам Білорусі. Ми зрозуміли, що вже є певні курси українською, але або вони за ціною та форматом не підходять білорусам, або наявні програми не враховують особливостей білоруської мови», − пояснила асистентка центру ZMINA Дінара Касимбекова.

Одна із учасниць курсів, журналістка Олена Приходько каже, що хотіла б краще знати мову, «грамотно відповідати, починати потроху говорити». Разом з тим вона не знає, як надовго затримається в Україні, та переконана, що «знання будь-якої іноземної мови ніколи не зайве і це частина поваги до країни, у якій ти перебуваєш».

 

За словами представників центру, попит на курси зростає. До ініціативи можна долучитися: ZMINA запрошує волонтерів — українських учителів шкіл, викладачів університетів, журналістів, які хотіли б викладати українську мову за вже спеціально розробленою програмою. Надсилати заявки можна на електронну пошту dk@humanrights.org.ua.

 

Як відомо, з 16 липня цього року обов’язкові іспити на знання української мови почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою, а саме держслужбовці та охочі отримати українське громадянство. З липня по листопад цей іспит склали майже 49 тисяч осіб.

 

Нагадаємо, у серпні ліквідували Білоруський ПЕН-центр, у жовтні − Союз білоруських письменників.

 

Додамо, цього року Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Києві запустили курси української мови для білорусів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"