У Києві відкрили мініскульптуру літери «Ї»

У Києві відкрили мініскульптуру літери «Ї»

У Києві до Міжнародного дня грамотності відкрили мініскульптуру, присвячену літері «Ї». Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту «Шукай», у межах якого й встановили скульптуру.

«Ця скульптурка присвячена символу української ідентичності, без якого не складуться слова “Київ” та «Україна». Літера “Ї” є унікальним українським скарбом, адже відсутня в інших слов’янських абетках. Сучасні українці, маркуючи нею різні речі – від одягу до вуличних об’єктів, – окреслюють так свою ідентичність і самобутність, яку загарбники довгі століття марно намагалися стерти», — наголошують організатори проєкту.

 

Літера «Ї» — 41-ша мініскульптура проєкту. Вона доповнює прогулянковий маршрут, накреслений усіма скульптурками в районі університету. До скульптури додали шматочки кольорового скла з вітражів кампусу КНУ, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року.

 

«Якщо вам здалося, що наші крапки над Ї схожі на кулі, то не сумнівайтеся. Бо мова – зброя!», — додали засновники проєкту «Шукай».

 

 

Скульптор — Юрій Білявський. Меценати — Олег, Єва та Соломія Островські.

 

Літера розташована на бульварі Тараса Шевченка, 14, на вході до корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

 

Нагадаємо, 2021 року пам’ятник букві «Ї» відкрили в одному з міст Тернопільщини, а 2022 року ця літера стала символом спротиву окупантам у Маріуполі.

 

Зображення: Роман Єременко/фейсбук-сторінка проєкту «Шукай»

Оригінал статті на Suspilne: У Києві відкрили мініскульптуру літери «Ї»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"