У Києві відкрили меморіальну дошку письменнику Леоніду Тендюку

У Києві відкрили меморіальну дошку письменнику Леоніду Тендюку

Меморіальну дошку на честь письменника-мариніста, поета Леоніда Тендюка відкрили у Києві на будинку, що на вулиці Олеся Гончара, 52. Про це повідомила пресслужба Національної спілки письменників України.

Відкриття присвятили 90-річчю із дня народження Леоніда Тендюка. Меморіальну дошку також присвятили дружині письменника Елеонорі Пірадовій – народній артистці України, піаністці. Вони померли впродовж доби 11-12 липня 2012 року.

Відкриття провели за участю родичів подружжя, сусідів, письменників Петра Перебийноса, Віктора Женченка, Григорія Кримчука, Людмили Житньої. Дошку відкрили за сприяння Національної спілки письменників України.

 

Леонід Тендюк (1931−2012) — український поет, прозаїк, мариніст, фантаст. Народився 3 березня 1931 року в селі Володимирівка Кропивницького району Кіровоградської області в сім’ї колгоспників. Навчався у Харківському університеті та Київському державному університеті імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1956 році.

 

Працював у газеті «Молодь України» і як кореспондент багато подорожував Україною, був матросом і брав участь у далеких експедиціях на гідрографічному, звіробійному та інших кораблях. На суднах «Ю. Шокальский» та «Витязь» Леонід Тендюк ходив у рейси до островів Фіджі, Японії, Нової Гвінеї, тричі відвідував Полінезію, бував у В’єтнамі, США, Канаді, Індії, Пакистані та Австралії. Написав п’ять збірок поезій, книжки нарисів, декілька книжок подорожніх нарисів: «Одіссея східних морів» (1964), «Шукачі тайфунів» (1965), «Люди з планети Океан» (1968), «Земля, де починаються дороги» (1972); книжки оповідань для дітей «Вогники в океані (1974), «Дивовижна риба мурена» (1977), «На коралових атолах» (1979).

 

Більше про життя і творчість Леоніда Тендюка читайте у статті Читомо.

 

Додамо, зараз триває конкурс морської прози «Мателот».

Оригінал статті на Suspilne: У Києві відкрили меморіальну дошку письменнику Леоніду Тендюку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"