У Києві відкрили виставку до 85-річчя Василя Стуса

У Національному музеї літератури України відбулася презентація виставки «Василь Стус. Пам’ятаємо!» до 85-річчя від дня народження поета.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Відвідувачам виставки представлено вірші Стуса та добірку праць про нього. Також на виставці є й особисті речі поета, зокрема, краватка та закладка, шарф і шапка, які митець вдягав під час заслання на Колимі. Центром виставкового простору став письмовий стіл з автентичною друкарською машинкою, телефоном, рукописами поета.

«Окремим комплексом ми показали «Палімпсести» з рукописів Стуса. Останню таку бандероль із рукописами отримала Надія Світлична (учасниця руху шістдесятників — ред.), які вона підготувала у збірку до друку в 1986 році», — зазначила завідувачка відділу науково-методичної роботи Музею літератури Галина Болотова.

У Києві відкрили виставку до 85-річчя Василя Стуса | Фото Руслана Канюка, Укрінформ
Вона зауважила, що нині триває ренесанс Стуса, який почався з перепоховоння поета у 1989 році: на його могилі ще до проголошення незалежності замайоріли блакитно-жовті стяги, і кількість людей, які проводжали митця, була зіставна лише з похороном Тараса Шевченка.
«Колосальна ерудиція, знання мов, а також розуміння свободи особистості в межах тоталітарної системи, яка тисла на особистість і не давала їй повноцінного розвитку, робить Стуса актуальним для України та поєднує з європейськими поетами», — підкреслила Болотова.
Під час заходу актриса Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Галина Степанова продекламувала вірші Стуса, а також анонсувала бесіду із сином поета Дмитром Стусом, яка відбудеться в Музеї літератури 12 січня — у день арешту поета.

Василь Стус — український поет-шістдесятник, політв’язень СРСР, дисидент. Разом із В’ячеславом Чорноволом брав участь у першому в УРСР публічному протесті під час прем’єри фільму «Тіні забутих предків» у 1965 році. Він зазнав репресій від радянської влади: у 1972 році його заарештували уперше, у 1980 р. — удруге. Він помер за три роки у в’язниці. Творчість Стуса була заборонена та частково знищена.
ukrinform.ua
Оригінал статті на НСПУ: У Києві відкрили виставку до 85-річчя Василя Стуса
Блог
Гурт «Мертвий Півень» випустив спільну пісню з Юрієм ІздрикомГурт «Мертвий Півень» та поет, лавреат Шевченківської премії 2025 року Юрій Іздрик випустили спільну пісню «Страх» й відеокліп на неї. Про це Читомо повідомили представники гурту.
Як за
У Літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського 29 березня (субота) о 13:00 — нова зустріч учасників квартирника «Троянди й виноград». Запрошена гостя — письменниця, лауреатка Міжнародного літературно
В Італії надрукували газету, контент якої згенерував ШІІталійська газета Il Foglio випустила газету, контент якої повністю згенерував штучний інтелект. Про це повідомило медіа The Guardian.
Штучний інтелект використовували для створення всь
Український видавець Андрій Носач створив телеграм-канал «Книгодурка», де всі охочі можуть публікувати історії про українську книговидавничу галузь.
«Дуже хотілося місця, де працівники
Головна героїня дебютного роману Аліни Дихман «Сніжний Ізюм» Міра переконана, що не вміє по-справжньому дружити та кохати. А ще вона не читає фентезі. Але восени 2023 гине її єдиний дру
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.