У Києві відкрився Книжковий Арсенал

У Києві відкрився Книжковий Арсенал

У Києві розпочав роботу Одинадцятий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». 

У перший фестивальний день відбудеться 10 подій — дискусії, поетичні читання, кінопокази, дитяча програма й музичні події. Фестиваль сьогодні працюватиме до 21:00.

 

Організатори наголошують, що події можуть бути перервані повітряними тривогами. У такому разі подію скасують, а гості спустяться в укриття.

 

«За останній рік жодні повітряні тривоги не перервали культурного, інтелектуального і літературного життя в Україні. Я думаю, що це велике щастя. Ми можемо продовжувати бути увесь цей час. Книжковий Арсенал цього року з його великою літературною програмою, з його фокус-темою, коли «все має значення» буде говорити (і ми всі разом будемо збиратися і говорити) про те, як змінюється наше життя, як зʼявляються важливі для нас речі, а ті речі, які здавалися банальними — виявилися ключовими. Куратори і команда Книжкового фестивалю тримають небо на своїх плечах», – зазначила Олеся Островська-Люта, директорка Мистецького Арсеналу, під час відкриття.

 

Офіційне відкриття ХI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбудеться 22 червня о 17:00. Продовжить програму дискусія «Демократія і війна» в межах фокус-теми «Коли все має значення».

 

У межах літературної програми у перший день відбудеться дискусія «Наш Крим: на сторінках книжок» та поетичні читання «Поезія в пікселі».

 

Для дітей та підлітків у програмі першого фестивального дня заплановано майстер-клас від творчої майстерні «Аґрафка».

 

Директорка фестивалю Юлія Козловець під час відкриття сказала: «Підготовка до фестивалю відбувалася у часи, які ми переживали з вами усі разом: блекаути, бомбардування, авіанальоти. У цей час ми робили свою справу. Кожен з нас, ходячи Мистецьким Арсеналом сьогодні, думає про вдячність Збройним Силам України, які дозволяють нам робити свою справу і бути тими, ким ми є. Ми вдячні людям, які виборюють наше право на свободу, самовираження і можливість бути на Книжковому Арсеналі. Я вдячна кураторській команді фестивалю. Це ті люди, на яких можна покластися у найскладніших ситуаціях. Сьогодні ми тут всі разом. Я дякую всім, хто зрозумів наше непросте рішення: це не такий фестиваль, як завжди. Це видно по його галереї, яка тільки одна, це видно за кількістю подій і аудиторії, яка збирається, видно за кількістю днів, сцен. Але це все одно наш з вами Книжковий Арсенал, та подія, яка важлива для нас всіх. Ми сьогодні тут разом, бо для нас це має значення».

 

На фестивалі також можна буде подивитися короткометражні фільми про Київ — шість історій про місто «Як тебе не любити 2.0» від онлайн-кінотеатру Takflix й послухати “DJ-set. Borys”. А на завершення у день відкриття відбудеться виступ Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс». Подія відбудеться у співпраці з Українським Інститутом.

 

Фокус-тема «Коли все має значення», кураторкою якої є Наталя Гуменюк, представить 8 подій. Щодня на сценах обговорюватимуться цінності й досвід українців, те, що відбувається з суспільством, з країною та світом. «Це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника для речей, які ми досі не вербалізували. Це місце, де, розмірковуючи про свій теперішній досвід, ми зможемо не лише осмислити, але й ословити себе і те, що відбувається з нами», — повідомляють на сайті КА.

 

Літературна програма «Перенести досвід у пам’ять», кураторкою якої є Ірина Славінська, стане наймасштабнішою на ХI Книжковому Арсеналі. «Програма представить різноманітні голоси літературної сцени — щоденники, документальні нотатки і художні твори, тексти професійних письменників і тих, хто почали писати лиш у реальності після лютого 2014 та 2022 років. А також поезію, котра знову стала переднім краєм, на якому сьогодні формуються слова, якими завтра будемо оповідати про пережите», — зазначають організатори.

 

Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках» пропонує безпечний дружній простір для спілкування, читання та обговорення дитячих книг та історій, які пишуться і видаються в часи війни. Серед подій програми — марафон авторських читань від дитячих письменників та письменниць, публічне інтерв’ю Підліткової Ради Мистецького арсеналу з Іриною Славінською, перформанс «Книгодрузячення-передбачення» та практикуми для батьків. Кураторка програми — Юлія Козловець.

 

Партнер програми: BaraBooka. Простір української дитячої книги. Програма реалізується за підтримки Товариства письменників та ілюстраторів дитячих книг (the Society of Children’s Book Writers and Illustrators, SCBWI).

 

Професійна програма Книжкового Арсеналу, яку курує Оксана Карп’юк, стане місцем зустрічі для представників галузі та надасть майданчик для публічних дискусій, формулювання запитів і пошуку рішень, обміну знаннями та досвідом. «У межах програми ми поговоримо про державну політику та роль профільних інституцій книжкової галузі, моделі ведення бізнесу, які дають видавцям сталість, а також про роль малих незалежних книгарень для промоції читання та розбудови громадянського суспільства», — розповідають у КА.

 

Програма відбувається за підтримки Goethe-Institut в Україні.

 

Спеціальна програма «(не)публічні бібліотеки» від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу, куратор якої — Діма Казаков, розповість про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки, куровані полиці, зіни. «Спеціальна програма “(не)публічні бібліотеки” — це про звучання нашої доби і те, як його передати і не перервати», — зазначають організатори.

 

Спеціальна програма Українського ПЕН «Пам’ять говорить» представить 5 подій, зокрема у перший день ХI Книжкового Арсеналу відбудеться презентація воєнного щоденника Володимира Вакуленка. «У межах програми ми говоритимемо про пам’ять, яка спонукає нас до відповідальності — перед нашими загиблими і перед нашою культурою», — додають автори спецпрограми.

 

Спеціальна програма від Довженко-Центру «Літературний кіноканон. Том перший» представить три фільми, засновані на знакових літературних творах: «Сон», знятий за шевченківською поемою, шалену екранізацію гоголівського «Вечора на Івана Купала» та епічну кінопостановку «Захара Беркута» Івана Франка. Кожен із них показує, як за оригінальними творами та ідейними викривленнями, зробленими за партійним замовленнями чи нормами цензури, українським кінематографістам вдавалося виносити на екрани важливі теми національної історії та питання української ідентичності.

 

Візуальна складова XI Книжкового Арсеналу буде представлена 7 виставковими проєктами:

 

  • «Захисний шар» Костянтина Зоркіна;
  • «Україна: символи боротьби» Марії Кінович;
  • «Коли все має значення» від Клубу ілюстраторів Pictoric;
  • «Око Бурі», виставка українсько-ізраїльської дитячої книжкової ілюстрації;
  • «Хронологія русифікації» від проєкту «Лінгвоцид»;
  • «Каліграфія та шрифт 2022-2023 рр» від Школи каліграфії «Арт і Я»;
  • The Reckoning Project.

 

Відвідувачі фестивалю також зможуть завітати на виставку «Форми присутності», що триває у правому крилі Мистецького арсеналу з квітня 2023 року та виставку «(про)мови», яку представить Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу».

 

Повну програму фестивалю можна переглянути тут.

 

Як відомо, 2023 року Книжковий Арсенал триватиме з 22 до 25 червня в офлайн-форматі.

 

У 2022 році фестиваль не відбувся через широкомасштабне російське вторгнення. Для Книжкового Арсеналу 2022 року було обрано фокус-тему «Велике переселення», кураторка — Оксана Форостина.

 

Оригінал статті на Suspilne: У Києві відкрився Книжковий Арсенал

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"