У Києві відбудеться другий фестиваль пам’яті Романа Ратушного

У Києві відбудеться другий фестиваль пам’яті Романа Ратушного

У Києві вдруге відбудеться фестиваль «Протасів Яр» пам’яті громадського активіста і розвідника 93-ї бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Про це повідомили на сайті Українського ПЕН, співорганізатора фестивалю.

Другий фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного відкриється 15 червня і триватиме до вересня. Протягом цього періоду на галявині Протасу відбудуться чотири дні фестивалю

 

Другий фестиваль «Протасів Яр» продовжуватиме основну мету заходу – популяризацію сучасного і традиційного мистецтва, української історії, правозахисних ініціатив і вшанування пам’яті про Романа Ратушного, справа якого триває й після його смерті. Саме започатковані Романом візії переросли у великий фестиваль, який уже вдруге відбудеться на Протасовому Ярі під гаслом «Ніколи нічого не бійтеся». 

 

«Роман не вірив у життя після смерті й говорив, що після неї живуть ідеї і справи людини. Тож ми продовжуємо його справи. І започатковуючи торік фестиваль »Протасів Яр» пам’яті Романа, не мали жодних сумнівів, що він відбуватиметься й надалі. В рамках нашого фестивалю ми продовжуємо розвивати культурні, історичні і правозахисні напрямки. Говоримо про те, заради чого Роман жив, працював і боровся. »Протасів Яр» – не меморіальний фестиваль, він саме про продовження Романової візії, Романової енергії – у всьому, до чого він долучався і де прагнув розвивати українську ідентичність», – сказала письменниця Світлана Поваляєва, мама Романа Ратушного.

 

 

Фестиваль заснувала громадська організація «Захистимо Протасів Яр» і  громада Протасового яру за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». У 2024 році співорганізатором фестивалю стала ГО «Форум Видавців». Виконавчою директоркою фестивалю «Протасів Яр» стала культурна менеджерка і програмна директорка Форуму Видавців Софія Челяк. 

 

«Фестиваль “Протасів яр” пам’яті Романа Ратушного – це унікальна подія, яка повертає пам’ять. З одного боку, для нас дуже важливо підтримувати діяльність громади Протасового Яру, ставати нараторами його історії, а з цієї оповіді переходити до історії українського Києва та історій інших громад з усієї України, яка творить наш спільний міф нації. З іншого боку, ми гуртуватимемо людей довкола шани пам’яті Романа Ратушного, який загинув 9 червня 2022 року. Адже в плеканні діяння творців — найкращий, найвідданіший спосіб святкувати життя. Ми всі в межах фестивалю працюватимемо над “поверненням свого”: пам’яті, історії, віри та любові», — зазначила вона.

 

До координаційної ради фестивалю «Протасів Яр» входять Світлана Поваляєва, Юлія Бартле, Артур Харитонов, Мирослава Барчук, Яна Безсмертна, Тетяна Терен, Тетяна Власова, Оксана Ігнатова, Софія Челяк. До координаційної ради першого фестивалю також входила письменниця Вікторія Амеліна, яка загинула влітку 2023 року внаслідок ракетного обстрілу Краматорська росіянами.

 

Фестиваль «Протасів Яр 2024» пам’яті Романа Ратушного традиційно міститиме кілька напрямків:

 

  • мистецький (концерти, поетичні читання);
  • демократії і прав людини (дискусії, розмови, лекції, покази і обговорення документальних фільмів);
  • історичний (лекції, екскурсії).

 

Під час усіх фестивальних днів діятиме також дитяча програма. 

 

Організаційні партнери фестивалю «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного: Український ПЕН, Форум видавців, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

 

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка фестивалю/Сергій Нечай

Оригінал статті на Suspilne: У Києві відбудеться другий фестиваль пам’яті Романа Ратушного

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч із Лесею…

Шановні друзі, щиро дякую всім, хто завітав на мою творчу зустріч в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки!
Спасибі привітній бібліотекарці Ксенії Палій за запрошення! Поетесі, педагогу й співачці Тетяні

«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної Кореї

У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.

Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?

Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп

Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в Криму

Український журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові

Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росії

Володимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"