У Києві відбудеться вшанування пам’яті Олега Ольжича
10 червня 2021 р. о 12:00 у Києві біля меморіальної дошки, встановленої на київському будинку по вул. Льва Толстого, 15 відбудеться вшанування пам’яті визначного українського громадсько-політичного діяча, провідника ОУН, відомого поета і вченого-археолога Олега Ольжича.
Саме за цією адресою знаходилася конспіративна квартира, у якій мешкав Олег Ольжич як керівник підпільної мережі ОУН в Україні у 1941-1942 рр.
Участь у заході візьмуть представники громадськості, члени Національної спілки письменників України.
Інформаційно
10 червня 2021 року виповнюється 77 років із дня загибелі великого патріота України Олега Ольжича. Він народився у Житомирі 21 липня 1907 року у родині відомого письменника Олександра Івановича Кандиби (псевдонім — Олександр Олесь). Закінчив у Празі Карлів університет, у 1930 році захистив дисертацію на звання доктора філософії на тему «Неолітична мальовнича кераміка Галичини». Як науковець-археолог співпрацював із Гарвардським університетом (США), був учасникам численних міжнародних конференцій, друкував статті у провідних наукових виданнях. Захоплювався поезією, писав українською мовою, автор поетичних збірок «Рінь» (1935 рік), «Вежі» (1940) та посмертно виданої «Підзамча» (1946). Наукову і творчу працю поєднував з участю в українському націоналістичному русі. З 1929 року – член Організації Українських Націоналістів. У1937 році очолив культурно-освітню референтуру Проводу Українських Націоналістів.
До Києва Олег Ольжич прибув у 1941 році з метою налагодити підпільну мережу ОУН в Україні. Перебував тут до 1942 року, а з початком гітлерівських репресій проти українських націоналістів повертається до Львова, де 1944 року був заарештований гестапо.
10 червня 1944 році Олег Ольжич загинув у німецькому концентраційному таборі Заксенхаузен.
Київська міська організація ОУН
(Телефон для контактів – 067 193 62 34 – Леонід Осипчук)
Джерело: facebook.com.
Оригінал статті на НСПУ: У Києві відбудеться вшанування пам’яті Олега Ольжича
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.