У Києві встановлять фонтан, присвячений Григорію Сковороді

У Києві встановлять фонтан, присвячений Григорію Сковороді

У центрі Києва встановлять скульптурну композицію фонтана, присвячену 300-річчю українського філософа Григорія Сковороди. 

 

Наразі вже проводять підготовчі геодезичні роботи. В основі композиції – зерно, в середину якого вмонтовані вази та амфори різного розміру. Композиція вироблена з бронзи й граніту. У висоту фонтан сягатиме майже чотири метри.

 

Ідея Сковороди про «філософське джерело» полягає в уявленні про божественну благодать, що розливається з зерна життя кожному однаково, неупереджено і справедливо, і не залежить від розміру посудини – людини, що її приймає. Цю концепцію поклали в основу проєкту фонтана.

 

Автор скульптори Михайло Рева. Роботу над композицією розпочато в 2021 році. Планується, що фонтан встановлять до кінця 2023 року.

 

«Григорій Сковорода – видатний філософ, добре відомий своєю творчістю далеко за межами нашої держави. Збереження і захист культурного коду України – завдання кожного. І поява «філософського джерела» нашого земляка у сучасній інтерпретації в центрі столиці як найкраще сприятиме цьому», — зауважують у благодійному фонді Дениса Парамова, що займається встановленням фонтану.

 

Висота композиції сягатиме майже 4 метри.

 

 

Нагадаємо, до 300-ліття Сковороди в інстаграмі тривав проєкт із щоденними постами від імені філософа.

 

 

Джерело: Телеграф дизайн

Оригінал статті на Suspilne: У Києві встановлять фонтан, присвячений Григорію Сковороді

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"