У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

У Києві сцені літнього театру у Маріїнському парку влаштували театральний перформанс на основі новел та листів Василя Стефаника.

“Це такий театралізований перформанс, який поєднав музику, новели, листи Стефаника, але вони не обірвані — вони всі йдуть однією композицією”, — розповіла Суспільному режисерка-постановниця Олена Савчук.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел СтефаникаРежисерка-постановниця Олена Савчук / фото Дар’я Кінша

За її словами постановку створено на замовлення Державної агенції з питань мистецтва та мистецької освіти. Вона також відзначила, що захід відбувається в пару і вхід на нього безкоштовний, щоб привернути увагу ширшої аудиторії.

“Дуже хотілося звернути увагу на Стефаника тих, хто його не знає. Тому що шанувальники прийдуть святкувати з нами сьогодні 150 років. А є просто перехожі, які чи в школі вчили, чи вже забули”, — відзначила вона.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

Листи та новели письменника на сцені читатимуть Оксана Забужко, Ірма Вітовська, Андрій Ісаєнко та Юрій Дяк. Глядачам представили новели “Мої слова і дорога”, “Діточа пригода” і “Дурні баби”, листи до Ольги Кобилянської, Андрія Шептицького та народну музику з його села, награвання з Буковини та музику Василя Барвінського.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел СтефаникаДар’я Кінша / Суспільне

Акторка Ірма Вітовська

Як зазначила акторка Ірма Вітовська, яка читала “Дурні баби” та “Сон”, вона погодилася на участь у читаннях тому що Стефаник “має прозвучати на весь світ”.

Оригінал статті на Читомо: У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрілися два береги

Намагаюсь присвоїти статус “завершено” – нічого не виходить. Можна якось домовитись із адміністрацією, щоб це зробити?

Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

21-23 червня у Єрусалимі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті Нобелівського лауреата Шмуеля Йосефа Аґнона. Програму фестивалю оприлюднили на сайті Book Forum.
Ф

У Польщі заснували Міжнародну премію за книжки на історичну тематику

У Польщі заснували Міжнародну премію імені Вітольда Пілецького. Заявки на її здобуття приймають до 27 червня, − про це повідомили на сайті Інституту Вітольда Пілецького.
Заснування щорі

Поетика падіння: куди зник герой коміксу «У м’яті»?

Борис Філоненко. Антон Рєзніков. Данил Штангеєв. У м’яті. – Київ: IST Publishing, 2020 – 64 с.
Якщо ви стежите за українським коміксовим ринком уже досить давно – маєте пам’ятати ті час

В Івано-Франківську відкрили виставку до 130-річчя Євгена Коновальця

14 червня, у день народження голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, голова обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження Про нагородження ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Такі меда

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"