У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

У Києві сцені літнього театру у Маріїнському парку влаштували театральний перформанс на основі новел та листів Василя Стефаника.

“Це такий театралізований перформанс, який поєднав музику, новели, листи Стефаника, але вони не обірвані — вони всі йдуть однією композицією”, — розповіла Суспільному режисерка-постановниця Олена Савчук.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел СтефаникаРежисерка-постановниця Олена Савчук / фото Дар’я Кінша

За її словами постановку створено на замовлення Державної агенції з питань мистецтва та мистецької освіти. Вона також відзначила, що захід відбувається в пару і вхід на нього безкоштовний, щоб привернути увагу ширшої аудиторії.

“Дуже хотілося звернути увагу на Стефаника тих, хто його не знає. Тому що шанувальники прийдуть святкувати з нами сьогодні 150 років. А є просто перехожі, які чи в школі вчили, чи вже забули”, — відзначила вона.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

Листи та новели письменника на сцені читатимуть Оксана Забужко, Ірма Вітовська, Андрій Ісаєнко та Юрій Дяк. Глядачам представили новели “Мої слова і дорога”, “Діточа пригода” і “Дурні баби”, листи до Ольги Кобилянської, Андрія Шептицького та народну музику з його села, награвання з Буковини та музику Василя Барвінського.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел СтефаникаДар’я Кінша / Суспільне

Акторка Ірма Вітовська

Як зазначила акторка Ірма Вітовська, яка читала “Дурні баби” та “Сон”, вона погодилася на участь у читаннях тому що Стефаник “має прозвучати на весь світ”.

Оригінал статті на Читомо: У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"