У Києві визначили лауреатів поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2021…

Цьогоріч на поетичну премію імені Галини Плюти-Гук було подано 38 зголошень. Пропозиції надійшли з різних куточків України.
Надіслані на конкурс твори вельми відрізнялися наповненням, тематикою, художнім рівнем тощо. Журі дійшло згоди визначити двох лауреатів згідно з Положенням про Премію.
Лауреатами поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2021 рік у номінації «Філософська поезія» стали:
Наталія Бельченко (Київ) за поетичну добірку «Вивільни мене, вивільго…»;
Роксолана Жаркова (Львів) за поетичну збірку «Всі мої птахи».


Лауреати отримають Диплом переможця, а також грошову винагороду.
Журі:
Світлана Лавочкіна (Німеччина): «Було дуже цікаво подивитися на сучасний поетичний ландшафт України, проте не тільки на добре відомі величини, а й на тіньову сторону, на його рельєф, зокрема на розвиток української мови як інструмент поезії. Звісно, конкурс це ризикована справа для учасника. Є потужний суб’єктивний елемент журі. Я знаю, як це. Проте хочу зауважити, що загальний рівень подань і конкуренція були доволі високими. Ті подання, які намагалися експериментувати, не розказувати, а показувати, – і стали переможцями».
Анна Багряна (Болгарія): «Як на мене, це дуже хороша ідея – увічнювати пам’ять про рідну й дорогу людину, заснувавши літературний конкурс і премію на її честь. А для мене честю було стати членом журі поетичної премії імені Галини Плюти-Гук. Адже на конкурс подалося чимало цікавих авторів, серед них – як уже відомі поети, котрих давно знаю і шаную, так і автори-початківці, які пробують себе в жанрі філософської поезії. Хочу привітати переможців, а всім учасникам конкурсу подякувати за цікаві твори й побажати перемог на майбутнє!».
Дмитро Чистяк (Україна): «Гідна пошани ініціатива талановитого письменника В’ячеслава Гука сприяти розвиткові саме філософської лірики в Україні завдяки фундуванню цієї приватної премії. Осягнення філософських традицій і новітніх пошуків у творчості сучасних авторів засвідчує – така поезія є і має цікаву перспективу».
Леся Олендій (Італія): «Поетки «породичалися» у назвах збірок, хоча на це містичне перегукування, де відбився пташиний образ, я увагу звернула наостанок. Поетична добірка «Вивільни мене, вивільго…» Наталії Бельченко та збірка «Всі мої птахи» Роксолани Жаркової – це філософська поезія високого пташиного лету».
Журі щиро вітає лауреатів, зичить нових творчих летів, а також звитяжних мистецьких перемог!
Я щиро вдячний членам журі за увагу до цього конкурсу, а також «Літературній Україні», «Українській літературній газеті» і сайту «Litcentr» за інформаційну підтримку.
Голова журі В’ячеслав Гук
Київ, 25 вересня, 2021
Оригінал статті на НСПУ: У Києві визначили лауреатів поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2021…
Блог
Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб
Які умови праці в польських письменників та перекладачівМедіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про
Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.
Ееро Балк — перекладач з української мови на
Запрацював електронний реєстр видавців і книгарівЗ 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч
Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони УкраїниПольська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.