У Києві видали книжку письменника з Кропивницького, яка перемогла в літературному…

У Києві видали книжку письменника з Кропивницького, яка перемогла в літературному…

У 2021 році у Київському видавництві «КМ-Букс» вийшла книга письменника із Кропивницького В’ячеслава Дударя під назвою «Щурячий ген», яка у 2019 році отримала перемогу в літературному конкурсі від видавництва у номінації «Література для дорослих». Про свої сім неопублікованих раніше рукописів, перемогу в конкурсі та першу опубліковану книгу письменник В’ячеслав Дудар розповів в етері «Українського радіо. Кропивницький».

В’ячеслав Дудар написав вісім книг. «Щурячий ген» – перша, яка здобула перемогу на конкурсі. Письменник каже: раніше писав російською, нині освоює та перекладає на українську мову. Книга, яка виграла конкурс, про війну на Донбасі, але не тільки.

«У головного героя роману «Щурячий ген» товариш гине на Донбасі. У день похорону виявляється, що двох загиблих переплутали через опіки обличчя та привезли в не рідні міста. Тепер родинам доведеться ховати дітей двічі. Шокований, герой вирішує добровольцем піти на фронт, але там він зіткнеться не тільки з героїзмом, а й з усіма гріхами, притаманними людям, і за мирних часів: пристосуванством, здирництвом, зрадою. Як вижити, потрапивши в полон разом з колишнім побратимом, який готовий продати тебе ворогу? А головне, як не втратити людського обличчя?»

Над книгою автор працював майже два роки. «Щурячий ген» переміг на літературному конкурсі у 2019 році, через карантин, її видали із затримкою у 2021 році. Презентували на «Книжковому Арсеналі» в Києві. В конкурсі від видавництва «КМ-Букс» брали участь понад 400 авторів з усього світу. У номінації «Література для дорослих» – понад 200 письменників.

«Я навіть не очікував, що переможу, так як писав російською і роман «Щурячий ген» перекладав на українську. У 2019 році в мене було мало часу, тому переклад вийшов не дуже хороший. Потім я доопрацьовував, мінімум двічі переглядав кожне слово, кожну літеру. Потім працювали редактор із коректором і вже видали готовий продукт».

Письменник каже: постійно бере участь у різноманітних літературних конкурсах, має диплом «Коронації слова» за 2018 рік.

«Мені не подобаються розважальні книги. Я завжди намагаюсь писати так, щоб книги змушували думати та викликали справжні почуття. І не важливо, чи це фантастика, чи це інша жанрова література».

Наталія Сарафанова, Кирило Поліщук

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Києві видали книжку письменника з Кропивницького, яка перемогла в літературному…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"