У Китаї засудили поетку Сюй На до 8 років ув’язнення

Пекінський Другий проміжний суд підтвердив 8-річний вирок тюремного ув’язнення поетці й художниці Сюй На (許那, Xu Na). Про це повідомляє журнал про свободу віросповідання і права людини Bitter Winter.
Сюй На засудили за публікування в соцмережах світлин, які свідчать про те, що влада не контролює ситуацію з COVID-19.
Сюй На — послідовниця буддистської духовної дисципліни «Фалуньгун». 1999 року в Китаї її практикували від 70 до 100 мільйонів людей. Того ж року уряд КНР заборонив Фалуньгун і визнав практику незаконною. Інформаційне агенство «Сіньхуа», орган китайської державної інформації і пропаганди, назвав послідовників Фалуньгун «високоорганізованою політичною групою, налаштованою проти Комуністичної партії Китаю і центрального уряду, що проповідує ідеалізм, теїзм і феодальне марновірство».
Її, як і 10 інших послідовників Фалуньгун, затримали в липні 2020 року. Засуджені фотографували наслідки пандемії COVID-19 в ролі громадських журналістів, а згодом оприлюднили знімки у китайськомовному виданні The Epoch Times. Пекінський суд стверджував, що їхній злочин полягав у «саботуванні закону та порядку» як реалізацією своїх духовних переконань, так і обміном фотографіями та інформацією з The Epoch Times.
14 січня 2021 суд оштрафував Сюй На на 20 000 юанів та засудив її до восьми років позбавлення волі — найдовшого терміну з 11 в’язнів. Решта були засуджені від двох до п’яти років. 18 травня 2023 року другий суд проміжної інстанції Пекіна підтвердив вирок Сюй На.
Сюй На народилася 8 листопада 1968 року. Бувши студенткою Пекінського інституту радіомовлення (нині Комунікаційний університет Китаю), вона брала участь у протестах на площі Тяньаньмень 1989 року.
Була свідком жорстоких репресій у червні 1989 року. Пізніше вона вийшла заміж за однодумця, музиканта Ю Чжоу. У середині 1990-х років вони приєдналися до Фалуньгун.
На та Чжоу були учасниками акції протесту 25 квітня 1999 року біля «Чжуннаньхай», резиденції керівників Комуністичної партії Китаю у Пекіні. Тоді близько 10 000 послідовників Фалуньгун виступили проти наклепу, поширюваного у ЗМІ.
У серпні 1999 року Ю Чжоу та його дружину незаконно утримували протягом 15 днів і катували поліцейські, щоб вибити зізнання. 3 липня 2001 року Сюй На викрали. У листопаді суд проміжної інстанції Пекіна Фаншань незаконно засудив її до п’яти років ув’язнення. Сюй На залишалася в ув’язненні до 2006 року. Невдовзі після того, як Сюй На звільнили з в’язниці, її зарахували до аспірантури на факультет олійного живопису Центральної академії образотворчих мистецтв без іспиту.
У 2008 подружжя знову заарештували. Через одинадцять днів після арешту, 26 січня, Юй Чжоу помер від тортур у центрі ув’язнення району Тунчжоу. Сюй На заявила, що розпочала голодування, яке могло б бути смертельним через діабет. Сюй На засудили ще до трьох років позбавлення волі. Її звільнили 2011 року.
Відповідно до останнього вироку, Сюй На має залишатися у в’язниці до 2028 року. На той час їй виповниться 60 років.
Нагадаємо, 2021 року зі шкільних бібліотек у Китаї прибрали книжки, які пропагують західні цінності.
Як повідомлялося, в Ірані засудили письменницю до 5 років ув’язнення через «пропаганду проти режиму».
Джерела: Bitter Winter, The Epoch Times, Sound of hope, Faluninfo
Чільне фото: The Epoch Times
Оригінал статті на Suspilne: У Китаї засудили поетку Сюй На до 8 років ув’язнення
Блог
Науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії на знак протесту проти уряду СакартвелоБританський науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії «Подяка» від Дому письменників Сакартвело, висловивши своє невдоволення політичною ситуацією в країні та діями правлячої парт
Фольклорист, журналіст і літератор Михайло Буджак із Тлумаччини видав перше трикнижжя…Таких подвижників і жниварів літературної ниви землі Покутської, як Михайло БУДЖАК, я образно і з пошанівком величаю водночас рабами й панами слова. Недавно автор завершив свій чи не найпотужніший видавн
У Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону російської мови у школахУ Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13072, який передбачає повну заборону використання російської мови у школах – включно з перервами та позаурочним часом.
У законопроєкті про
Президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення функцій та персоналу семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «
Президентка IPA Ґванца Джобава засудила організаторів нацстенду СакартвелоПід час Лондонського книжкового ярмарку президентка Міжнародної асоціації видавців і картвельська видавчиня Ґванца Джобава розкритикувала Дім письменників Сакартвело та міністерство кул
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.