У Йорданії понівечили вуличний портрет Шевченка

Біля колишнього приміщення Посольства України у Йорданії понівечили портрет Тараса Шевченка. Про це повідомляє Посольство у Facebook.
Посольство розташовувалося за адресою місто Амман, вул. Тараса Шевченка, № 6, Аль-Сагель. Це трапилося 11 серпня.
Посольство України в Йорданії звернулося до Міністерства закордонних справ Йорданії про те, що у невідомі особи вчинили акт вандалізму над портретом Шевченка: «Вандалізм і пошкодження меморіальної дошки Тараса Шевченка має ознаки насильства на етнічно-національному підґрунті та може бути частиною більш масштабної загрози для українців та їх безпеки з боку радикально налаштованих представників російських та проросійських груп».
Також у Посольстві закликали Міністерство закордонних справ Йорданії у координації з причетними органами Йорданії «провести невідкладне розслідування інциденту та приділити цьому питанню пріоритетну увагу для уникнення його повторення та притягнення до відповідальності всіх причетних».
Крім того, Посольство займатиметься відновленням пошкодженого зображення Тараса Шевченка та нині проводить оцінку вартості відновлювальних робіт та їх обсяг.
Нагадаємо, що раніше у Копенгагені вчинили акт вандалізму щодо пам’ятника Тарасові Шевченку.
Як відомо, ЮНЕСКО вимагає у росії не грабувати й не знищувати культурні цінності України.
Оригінал статті на Suspilne: У Йорданії понівечили вуличний портрет Шевченка
Блог
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.