У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатського краєзнавчого музею Ольга Шумовська. За її словами, кінопоказ історичного кіно орієнтований на старшокласників.

П’ятнадцятирічний Ігор Іовенко приїхав в Ужгород із Харкова на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Хлопець разом з однокласниками прийшов до Закарпатського краєзнавчого музею, аби подивитися фільм «Крути 1918». «Сміливі люди, навіть діти, можна сказати, мого віку пішли на фронт воювати і захищати рідну землю. І загинули, на жаль. Бажано, щоб такого більше ніколи не ставалося. Нам повинні багато показувати таких фільмів, бо це допомагає вивчати історію, а без історії буде погано», — каже хлопець.

Учениця Анастасія розповіла Суспільному: «Цей фільм вразив мене своєю драматичністю. Він був чуттєвий. Багато сюжетів чуттєвих».

Перегляд фільму «Крути 1918» в Закарпатському краєзнавчому музеї провели згідно з програмою «Рік історичного кіно». Розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Ольга Шумовська. «Ми домовляємося з продюсерами. Питаємо у них дозволу. Звертаємося до них із відповідними листами. І вже є погодження. Тепер буде відбуватися цілий цикл перегляду оцих патріотичних фільмів для певної популяризації історії нашого краю і всієї України. Вирішено було до визначної дати — 105-ої річниці бою під Крутами, показати таке патріотичне кіно для молоді», — пояснила очільниця музею.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"