У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатського краєзнавчого музею Ольга Шумовська. За її словами, кінопоказ історичного кіно орієнтований на старшокласників.

П’ятнадцятирічний Ігор Іовенко приїхав в Ужгород із Харкова на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Хлопець разом з однокласниками прийшов до Закарпатського краєзнавчого музею, аби подивитися фільм «Крути 1918». «Сміливі люди, навіть діти, можна сказати, мого віку пішли на фронт воювати і захищати рідну землю. І загинули, на жаль. Бажано, щоб такого більше ніколи не ставалося. Нам повинні багато показувати таких фільмів, бо це допомагає вивчати історію, а без історії буде погано», — каже хлопець.

Учениця Анастасія розповіла Суспільному: «Цей фільм вразив мене своєю драматичністю. Він був чуттєвий. Багато сюжетів чуттєвих».

Перегляд фільму «Крути 1918» в Закарпатському краєзнавчому музеї провели згідно з програмою «Рік історичного кіно». Розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Ольга Шумовська. «Ми домовляємося з продюсерами. Питаємо у них дозволу. Звертаємося до них із відповідними листами. І вже є погодження. Тепер буде відбуватися цілий цикл перегляду оцих патріотичних фільмів для певної популяризації історії нашого краю і всієї України. Вирішено було до визначної дати — 105-ої річниці бою під Крутами, показати таке патріотичне кіно для молоді», — пояснила очільниця музею.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"