У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатського краєзнавчого музею Ольга Шумовська. За її словами, кінопоказ історичного кіно орієнтований на старшокласників.
П’ятнадцятирічний Ігор Іовенко приїхав в Ужгород із Харкова на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Хлопець разом з однокласниками прийшов до Закарпатського краєзнавчого музею, аби подивитися фільм «Крути 1918». «Сміливі люди, навіть діти, можна сказати, мого віку пішли на фронт воювати і захищати рідну землю. І загинули, на жаль. Бажано, щоб такого більше ніколи не ставалося. Нам повинні багато показувати таких фільмів, бо це допомагає вивчати історію, а без історії буде погано», — каже хлопець.

Учениця Анастасія розповіла Суспільному: «Цей фільм вразив мене своєю драматичністю. Він був чуттєвий. Багато сюжетів чуттєвих».

Перегляд фільму «Крути 1918» в Закарпатському краєзнавчому музеї провели згідно з програмою «Рік історичного кіно». Розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Ольга Шумовська. «Ми домовляємося з продюсерами. Питаємо у них дозволу. Звертаємося до них із відповідними листами. І вже є погодження. Тепер буде відбуватися цілий цикл перегляду оцих патріотичних фільмів для певної популяризації історії нашого краю і всієї України. Вирішено було до визначної дати — 105-ої річниці бою під Крутами, показати таке патріотичне кіно для молоді», — пояснила очільниця музею.
zakarpattya.net.ua
Оригінал статті на НСПУ: У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.