У журналіста Асана Ахтемова, що перебуває у тюрмі рф, падає зір

У громадянського журналіста й активіста Асана Ахтемова, який перебуває в російській в’язниці №2 у Владімірскій області, погіршується стан здоров’я. Про це повідомила його дружина Репіка Ахтемова.
За її словами, журналіст намагається стежити за своїм здоров’ям самостійно, оскільки медичної допомоги практично немає.
«Через відсутність повноцінного харчування і вітамінів псуються зуби. У вільний час він дуже багато читає і через відсутність нормального освітлення став погано бачити. Намагається за допомогою розминки для очей знімати напругу, але все одно відчуває, що погіршується зір. Умови у в’язниці, звісно, суворі. Дуже часто доводиться боротися за свої права, попри те, що це дуже складно», — розповіла Ахтемова.
Шість днів на тиждень Асан працює у пакувальному цеху. У вільний час, крім читання, відповідає на листи.
Репіка Ахтемова також наголосила, що дозвіл на тривале побачення чоловікові дали не одразу. Першу заяву, написану на початку червня, адміністрація в’язниці не схвалила «з незрозумілих причин». Вдруге у побаченні не відмовили. Загалом Асан не бачився з родиною майже рік — з моменту останнього короткострокового побачення перед етапом до СІЗО-2 у Сімферополі.
«Настрій в Асана загалом непоганий. Тримається, духом не падає. Його дуже підтримують листи, які приходять як від близьких і знайомих, так і від зовсім незнайомих йому людей», — зазначила дружина.
Асан Ахтемов — кримський журналіст і активіст. У 2015 році працював помічником головного редактора кримськотатарської газети «Авдет». Допомагав організувати республіканський шаховий турнір «Алтин тамґа» і щорічний онлайн-диктант з кримськотатарської мови. Був учасником благодійної громадської організації «Nefes», різних акцій, присвячених культурному і громадському життю кримських татар. Також допомагав друзям видавати книжки. Зокрема, займався редагуванням та коректуванням тексту для верстки й готував ілюстрації до книжки журналіста й письменника Енвера Мурата «У пошуках істини». Активно займався промоцією кримськотатарської культури й мови.
Асана, а також його двоюрідного брата Азіза та Нарімана Джеляла, російська окупаційна влада звинуватила у скоєнні диверсії на газопроводі у кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року. Проти братів Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за підозрою у вчиненні диверсії, здійсненні злочину, скоєного організованою групою осіб і придбанні та зберіганні вибухових речовин. За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб. Ахтемова затримали 3 вересня 2021 року.
21 вересня 2022 року політв’язня засудили до 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів і терміном обмеження свободи пересування на 1,5 року.
Потім суд апеляційної інстанції посилив умови утримання, призначивши перші три роки у в’язниці. У 2023 році Асана Ахтемова етапували до Владімірского централу.
Як повідомлялося, у міжнародному списку ув’язнених медійників — 17 незаконно заарештованих росією на тимчасово окупованих територіях українських журналістів. Серед них — Асан Ахтемов, Амет Сулейманов, Ірина Данилович, Марлен Асанов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Рустем Шейхалієв, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Вілен Темер’янов, Владислав Єсипенко та інші.
Джерело: Кримська солідарність
Оригінал статті на Suspilne: У журналіста Асана Ахтемова, що перебуває у тюрмі рф, падає зір
Блог
У Могилянці вперше вручили премію з есеїстики Джудіт ТурманУ Києво-Могилянській академії відбулася перша церемонія вручення премії з есеїстики, котру започаткувала Джудіт Турман. Про це повідомили на сайті університету.
Першою лавреаткою премії
У США вийшла друком книжка журналістки та письменниці Джин Керролл, яка звинуватила Дональда Трампа у сексуальному насильстві й домоглася двох судових рішень на її користь. Про це повід
Полонений росією журналіст Дмитро Хилюк перебуває в колонії у Владімірській області рфНещодавно звільнений з російського полону український військовий розповів, що востаннє бачив полоненого росією журналіста УНІАН Дмитра Хилюка на початку травня у виправній колонії №7 у
Засідання суду щодо вбивства Володимира Вакуленка знову перенеслиУ Дзержинському районному суді Харкова не відбулося чергове слухання у справі про вбивство письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомляють кореспонденти медіа «УП.Культура» із за
На Чернігівщині обговорили відновлення культурної спадщини, що постраждала унаслідок війниКомітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання, присвячене збереженню та відновленню об’єктів культури, що постраждали через злочинні дії російських загарб
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.