У Житомирі триває виставка «фотографій» українських письменників, згенерованих ШІ

У Житомирі триває виставка «фотографій» українських письменників, згенерованих ШІ

У Житомирському обласному літературному музеї триває фотовиставка «Живі “розстріляні”» із «світлинами-» письменників «Розстріляного Відродження» створеними за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив письменник Мартин Якуб, який і згенерував «фотографії».

За його словами, справжні фото письменників він задавав штучному інтелекту, вказуючи умову, що вони зібралися в барі, а в підсумку отримав близько 100 різних варіантів для кожного автора, з яких обрав по одному фото для виставки.

 

Серед письменників, чиї «фотографії» представлені на виставці, — Валер’ян Підмогильний, Євген Плужник, Майк Йогансен, Олена Теліга, Михайло Драй-Хмара та інші.

 

«Ми знаємо, що вони були розстріляними, а потім відродженими. Цією виставкою я хочу показати, що всі письменники були живими людьми й переживали ті ж емоції, що й ми. Окрім того, прагну популяризувати українських письменників через їх життєвий шлях, а не лише здобутки», — розповів Якуб в коментарі Укрінформу.

 

Біля кожної світлини є коротка цитата автора та QR-код, за яким можна побачити підписані іменами письменників снаряди, які українські артилеристи відправили росіянам.

 

 

У межах виставки також триває збір коштів на тепловізор для бійців 3-ї окремої танкової Залізної бригади. Виставка триватиме до 31 березня.

 

Як відомо, нещодавно вийшов перший  український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

 

Фото: Укрінформ

Чільне фото: Тетяна Іскоростенська/Суспільне

Оригінал статті на Suspilne: У Житомирі триває виставка «фотографій» українських письменників, згенерованих ШІ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"