У Дніпрі розпочались зйомки фільму про Олеся Гончара

У Дніпрі розпочались зйомки фільму про Олеся Гончара

У Дніпрі знімають документальний фільм про Олеся Гончара. Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми «Культурна столиця».

Зйомки фільму «Олесь Гончар. Слово як зброя» розпочали у музеї-садибі сестри Олеся Гончара у Дніпрі, де він жив і працював у 1945-1947 роках. За сюжетом, п’ятеро студенток і студентів-філологів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вирушають у подорож містами, пов’язаними з письменником: Дніпро, Харків, Полтава, Київ. Там вони досліджуватимуть подробиці життя і творчості Гончара.

Крім студентів, у ролях актори Театру драми й комедії. Вони репрезентують «душу» Олеся Гончара (подробиць наразі не розкривають). Також у фільмі будуть інтерв’ю з дружиною й онукою Олеся та з іншими людьми, які знали письменника.

Знімає фільм студія «12-й кадр». Режисерка Катерина Стрельченко. Тривалість майбутньої стрічки − 66 хвилин. Зйомки проводять за підтримки Дніпровської міської програми «Культурна столиця». Прем’єру планують на осінь. Фільм буде присвяченим 30-річчю Незалежності України. Творці планують продовжити роботу і зняти документальний серіал про Гончара.

Олесь Гончар (1918-1995) (при народженні — Олександр Біличенко) − український письменник, літературний критик, громадський діяч. Лавреат Сталінської премії, перший лавреат премії імені Шевченка (1962), голова Спілки письменників України, академік НАН України, Герой України (посмертно), Герой Соціалістичної праці. Написав повісті, 8 збірок оповідань, кілька книжок нарисів, 9 романів, серед яких найвідоміші «Собор», «Тронка», «Прапороносці».

 

Зазначимо, у 2018 році відбулась прем’єра документального фільму про письменника під назвою «Стежками Олеся Гончара».

 

Нагадаємо, нещодавно розпочали зйомки ігрового фільму про Мустафу Джемільова «Киснева станція». Минулого року у вільному доступі з’явилась перша частина документальної стрічки про Олега Лишегу.

Оригінал статті на Suspilne: У Дніпрі розпочались зйомки фільму про Олеся Гончара

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"