У Дніпрі збирають підписи для перейменування проспекту Пушкіна на Лесі Українки
![У Дніпрі збирають підписи для перейменування проспекту Пушкіна на Лесі Українки У Дніпрі збирають підписи для перейменування проспекту Пушкіна на Лесі Українки](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2022/07/12_news_big-v1649592250.png)
У Дніпрі ініціювали перейменування проспекту Пушкіна на проспект імені Лесі Українки. Про це йдеться в петиції, зареєстрованій на сервісі місцевих електронних петицій.
«Пушкін є «духовною скрєпою» і невід’ємною частиною імперського міфу про «великую русскую культуру». Його творчість — це один із засобів, яким росія непомітно просувала й просуває імперські наративи задля асиміляції колонізованих народів. Сучасна росія і надалі використовує постать Пушкіна для культурної колонізації окупованих територій», — ідеться в тексті петиції, зареєстрованій 16 червня Олегом Чистопольцевим.
Він зазначає, що кожен пам’ятник Пушкіну і кожна табличка з його іменем — це культурні «солдати» російської окупаційної армії на вулицях нашого міста. Натомість запропоновану в петиції постать Лесі Українки обґрунтовують цілковито протилежним дискурсом її текстів, антиімперським.
«Саме в нашому місті у 1918 році був уперше надрукований яскраво антиросійський твір Лесі Українки — поема «Бояриня», написаний під натхненням знайомства з Д.І. Яворницьким. Через відверто антиімперський характер, видання твору було ризикованою патріотичною справою. Здійснений саме в Катеринославі першодрук поеми «Бояриня», а також інших творів Лесі Українки, свідчать про високий рівень свідомості та потужну культурну спільноту нашого міста сто років тому, чим можна пишатись», — наголошує автор петиції. Він також звертає увагу на визначний внесок Лесі України в державотворення та її постать як «символ українства».
Окрім власне перейменування проспекту, Чистопольцев пропонує демонтувати пам’ятник Пушкіну на однойменному проспектові та замінити його на пам’ятник Лесі Українці.
На своїй сторінці у фейсбуці активіст закликає максимально поширити петицію. «Не знаю, чи наберемо ми необхідну кількість підписів, але ми точно покажемо місцевій владі, що в Дніпрі є люди, які розуміють важливість боротьби з росією та російським на різних фронтах», — зазначив він.
Підписати петицію можна за посиланням. Станом на 17 липня вона має 400 підписів із необхідних 3000.
Олег Чистопольцев — ветеран Антитерористичної операції, громадський активіст і блогер. Наразі захищає Україну в складі ЗСУ.
Нагадаємо, українці збирали підписи для петиції щодо знесення пам’ятника російській імператриці Єкатерині ІІ в Одесі.
Раніше в Україні пропонували перейменувати вулиці Пушкіна на честь американського письменника Стівена Кінга.
Фото: t.meДніпро Оперативний
Оригінал статті на Suspilne: У Дніпрі збирають підписи для перейменування проспекту Пушкіна на Лесі Українки
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.