У Дніпрі відкрили меморіальну дошку Юліушу Словацькому

У Дніпрі відкрили меморіальну дошку Юліушу Словацькому

На будівлі приватного Університету ім. Альфреда Нобеля у Дніпрі встановили меморіальну дошку польському письменнику Юліушу Словацькому. Про це повідомляє meest-online.com.

Відкриття меморіального знаку присвятили до Дня Європи за участі Артура Міськува, аташе Генерального консульства Республіки Польща у Харкові.

Він розповів про вибір місця встановлення дошки: «Хочу подякувати за таке бажання пам’ятати культурних діячів як Польщі, так і України. У його творах одним із головних образів була річка Дніпро, тому щасливий тут бути у славетному місті Дніпрі, на вул. Юліуша Словацького, яка розташована біля оспіваної ним річки».

Павло Скурський, голова Дніпропетровської обласної громадської організації «Центр польської культури ім. Кароля Войтили» розповів, що торік представники університету та його організації звернулися до міської ради за дозволом про встановлення.

«Скажу, що ця пам’ятна дошка є першою у місті, де написані вірші польською мовою. Такі заходи важливі для стосунків України та Польщі загалом», — наголосив він.

Польський поет і драматург Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809 року у Кременці, що у Тернопільській області, де діє літературно-меморіальний музей Словацького. Письменник провів дитинство в Україні, написав твори присвячені подіям з історії України. 2012 року в Києві відкрили пам’ятник Юліушу Словацькому.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Дніпрі відкрили меморіальну дошку Юліушу Словацькому

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»

Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб

Які умови праці в польських письменників та перекладачів

Медіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про

Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024

Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.

Ееро Балк — перекладач з української мови на

Запрацював електронний реєстр видавців і книгарів

З 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч

Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони України

Польська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"