У Дніпрі відкрили меморіальну дошку польському письменнику Юіліушу Словацькому

У Дніпрі відкрили меморіальну дошку польському письменнику Юіліушу Словацькому

У Дніпрі, на будівлі приватного Університету імені Альфреда Нобеля встановили меморіальну дошку польському письменнику Юіліушу Словацькому. Про це повідомив пресцентр Дніпровської міської ради.

Відкриття меморіального знаку на вулиці Юліуша Словацього присвятили до Дня Європи за участі аташе Генерального консульства Республіки Польща у Харкові Артур Міськув. Він розповів про вибір місця встановлення дошки: «Хочу подякувати за таке бажання пам’ятати культурних діячів як Польщі, так і України. Юліуш Словацький народився у Кременці, у його творах одним з головних образів була річка Дніпро, тому щасливий тут бути у славетному місті Дніпрі, на вулиці Юліуша Словацького, яка розташована біля оспіваної ним річки».

 

Голова Дніпропетровської обласної громадської організації «Центр польської культури ім. Кароля Войтили» Павло Скурський розповів, що минулого року представники університету та його організації звернулися до міської ради за дозволом про встановлення.

 

«Скажу, що ця пам’ятна дошка є першою у місті, де написані вірші польською мовою. Такі заходи важливі для відносин України та Польщі в цілому», — наголосив голова  Павло Скурський.

Польський поет і драматург Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809 році у Кременці, що у Тернопілській області, де діє літератрутно-меморіальний музей Словацького. Письменник провів дитинство в Україні, написав твори присвячені подіям з історії України.

 

Як відомо, у 2012 році у Києві також відкрили пам’ятник Юліушу Словацькому.

 

Додамо, що триває збір коштів на меморіальну таблицю Григору Тютюннику в Києві. У грудні у Києві відкрили меморіальну дошку письменникам Василю Стусу та Івану Світличному.

Оригінал статті на Suspilne: У Дніпрі відкрили меморіальну дошку польському письменнику Юіліушу Словацькому

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Telegraf випустить друкований журнал про дизайн

Перший випуск друкованого журналу Telegraf про український дизайн вийде у червні обмеженим накладом у 500 примірників. Про це повідомив онлайн-журнал для дизайнерів Telegraf.
Обсяг перш

Які небезпеки приховують соцмережі – читаємо «Зафейсбучені» разом з експертами

Роджер Макнамі Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи пер. з англ. Оксана Макарова. Ірина Серебрякова. – К.: #книголав, 2021 – 376 с.

Нещодавно у видавництві «kn

У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

У Чернівцях оголосили про створення літературної премії на честь письменника Василя Кожелянка. Про це Читомо повідомили організатори нагороди.
Літературна премія імені Василя Кожелянка

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки з’явилося у вільному продажу

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки у 14 томах тепер можуть придбати всі охочі. Перший наклад був призначений для бібліотек, а також культурних установ та інституцій, тому у вільному прода

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"