У дитячих книжках більше персонажів, ніж персонажок — дослідження

У дитячих книжках більше персонажів, ніж персонажок — дослідження

Дослідження, опубліковане в науковому журналі PLOS One, показало, що в дитячих книжках, де фігурує один головний герой, чоловічі персонажі все ще кількісно переважають. 

 

Дослідники переглянули майже 3300 книжок для читачів у віковій групі від 0 до 16 років, виданих між 1960 і 2020 роками. З’ясувалося, що попри те, що кількість персонажок за 60 років зросла, чоловічі персонажі все ще представлені більше. 

 

Книжки також поділили за групами: за статтю автора, типом героя (людина чи ні), жанром (художня література та нон-фікшн) та віковими групами авдиторії (наймолодші читачі, дошкільнята, учні початкової школи різного віку та підлітки).

 

Персонажі, що не належать до людей, у художній літературі мали чоловічу стать набагато частіше, ніж жіночу. У нонфікшн персонажі-чоловіки теж переважали, те ж співвідношення і в книжках про історичних персонажів. 

За останні шістдесят років автори-чоловіки краще представляли головних героїв як жінок, але, зокрема, це стосується книжок для наймолодшої аудиторії. Авторки більше пишуть про жіночих персонажів, особливо у книжках для дітей старшого віку та в історіях, де персонажі — люди, інші ж персонажі лишаються здебільшого чоловічої статі.

Дослідження також показало, що з часом кількість протагоністів обох статей у дитячій літературі майже зрівнялося. Якщо в 60-тих 70 і більше відсотків позитивних героїв були чоловіками, то до 2020 кількість протагоністів-чоловіків становлять ледь більше.

 

Дослідження провели Кеннеді Кейсі, Кайлі Новік, Стелла Ф. Лоуренко.  Ознайомитися з методами дослідження можна за посиланням.

 

«PLOS One» — міжнародний міждисциплінарний рецензований науковий журнал з відкритим доступом до публікацій, який публікує наукові дослідження та огляди в галузі природничих та медичних наук. Заснований у 2006 році неприбутковою організацією Public Library of Science.

 

Нагадаємо, ООН проводило конкурс коміксів на тему гендерної рівності.

 

Оригінал статті на Suspilne: У дитячих книжках більше персонажів, ніж персонажок — дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч із Лесею…

Шановні друзі, щиро дякую всім, хто завітав на мою творчу зустріч в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки!
Спасибі привітній бібліотекарці Ксенії Палій за запрошення! Поетесі, педагогу й співачці Тетяні

«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної Кореї

У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.

Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?

Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп

Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в Криму

Український журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові

Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росії

Володимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"