У деокупованому селі на Київщині відновили бібліотеку

У деокупованому селі на Київщині відновили бібліотеку

У деокупованому селі Рудницьке у Київській області відновили бібліотеку, яку пошкодили російські окупанти. Про це повідомляється на сайті фонду «МХП-Громаді».

Проєкт вдалося реалізувати завдяки грантовому конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях».

 

На початку повномасштабного вторгнення російські військові окупували село Рудницьке. Коли відходили, спалили місцеву шкоду, обстріляли об’єкти інфраструктури, знищили й пошкодили приватні будинки місцевих мешканців, а також й саму бібліотеку. 

 

«Вибили двері, топталися по прапору, ходили чоботами по книгах про незалежність України. Пошкодили й приміщення самого клубу, в якому розташовувалася бібліотека. Торік завдяки благодійникам у клубі вдалося створити творчий простір для дітей з Рудницького. Наступним етапом стало відновлення бібліотеки», — розповіли у фонді.

 

Нині у приміщенні бібліотеки зробили ремонт: оновили стіни, стелю і підлогу. Також закупили нові меблі, гаджети й частину книжок. 

 

 

Був запит від місцевого населення, тож команда «МХП-Громаді» підготувала грант на відновлення бібліотеки й отримала фінансування від донорів. Відновлення бібліотеки зайняло майже 6 місяців.

 

У бібліотеці планують організовувати презентації книжок, літературні читання й вечори поезії. На відкритті вже відбулася презентація книжки «Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України» за участю співавтора Сергія Смаглюка.

 

Нині фонд бібліотеки налічує понад 1000 видань: це дитяча література, іноземні автори, а також книжки сучасних українських авторів і класиків. 

 

Завідувачка бібліотеки Наталія Василенко розповіла, що перед відновленням бібліотеки робили опитування. Зібрали 150 відповідей від місцевих мешканців, проте у всіх була єдина вимога — лише українськомовні книжки.

 

 

«Багато дорослих просили детективи Андрія Кокотюхи, діти — серію видань про Джуді-Муді. При закупівлі видань ми орієнтувалися й на ці прохання, адже нам важливо створити простір, який буде цікавий відвідувачам, куди приходитимуть із задоволенням, цілеспрямовано, а не випадково», — зазначила завідувачка.

 

Як стверджує Наталія Василенко, фонд бібліотеки планують розширити до 6000 книжок. 

 

Як повідомлялося, у Міністерстві культури та інформаційної політики розглядають питання скорочення мережі закладів культури, у тому числі бібліотек.

 

Оригінал статті на Suspilne: У деокупованому селі на Київщині відновили бібліотеку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"