У Гонконзі арештували п’ятьох співавторів дитячих книжок

П’ятьох членів профспілки логопедів Гонконгу арештували за серію дитячих книжок про овець. Про це повідомляє The Guardian.
22 липня поліція Гонконгу заявила, що двоє чоловіків та три жінки віком від 25 до 28 років «змовились про видання, розповсюдження, виставлення або копіювання заборонених публікацій». Правоохоронці заявили, що група намагалася викликати «ненависть громадськості та особливо маленьких дітей до уряду та влади Гонконгу, а також підбурювати до насильства та незаконних дій». За це їм загрожує до двох років ув’язнення. Крім того, поліція арештувала банківські рахунки співавторів книжок, на яких зберігається близько 20 тисяч доларів США.
Такі дії вчинили відповідно до законодавства про національну безпеку, яке Китай запровадив проти Гонконгу минулого року. Більшості заарештованих за злочини проти національної безпеки відмовляють у внесенні застави.
У книжках йдеться про село, в якому живуть вівці, які захищаються від вовків. Перша книжка під назвою «Опікуни вівчарського села» пояснює протести 2019 року, що відбулись у Гонконзі. У другій книжці вівці намагаються вигнати вовків, які скрізь залишають сміття. У її вступі пояснюється натяк на медичних працівників Гонконгу, які страйкували минулого року, намагаючись змусити уряд закрити кордон з материковою частиною Китаю на початку пандемії коронавірусу. У останній книжці трилогії «12 відважних з вівчарського села» йдеться про групу овець, які тікають зі свого села на човні. Це аналогія на дії дванадцяти гонконгців, які минулого року спробували втекти на катері до Тайваню, але їх затримала берегова охорона Китаю і ув’язнила.
«Громадяни повинні чітко бачити факти, не повинні потурати чи приховувати насильство і не дозволяти підбурювати та вводити в оману молоде покоління неправдивою та упередженою інформацією», − заявили у поліції.
Зазначимо, Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді почав діяти принцип «одна країна — дві системи». З березня 2019 року в Гонконгу тривають масові акції протесту проти посилення контролю Китай над Гонконгом.
1 липня Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який карає за спроби підриву державної влади Китаю. Після ухвалення закону розпочалися масові арешти протестувальників. 15 липня США ввели санкції проти Китаю за порушення автономії Гонконгу. Велика Британія призупинила дію договору про екстрадицію злочинців з Гонконгом на знак протесту проти закону про національну безпеку, ухваленого китайською владою.
Додамо, минулого року сенатори США просили Netflix не екранізовувати твори китайського письменника Лю Цисіня через його підтримку уряду Китаю.
Оригінал статті на Suspilne: У Гонконзі арештували п’ятьох співавторів дитячих книжок
Блог
До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниціАмериканський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів
1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла
У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статусКиївська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П
Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовкиП’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,
У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного ЯруВидавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
У книзі з
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.