У Гайльбронні, що в Німеччині, відбувся Співочий майдан «Від серця до…

У Гайльбронні, що в Німеччині, відбувся Співочий майдан «Від серця до…

Пісні на слова Володимира Івасюка, Дмитра Павличка,  Дмитра Луценка та інших поетів-піснярів виконували співаки, що прибули до Німеччини у цей воєнний час з усіх куточків України.

До концертної програми приєдналися як професіонали, так і аматори сцени. Серед виступаючих була Анастасія Коломієць, випускниця Київського інституту музики імені Глієра та Київської Національної музичної академії імені Чайковського, лауреат міжнародних конкурсів В’ячеслав Кодіца, співаки Богдан Бегма, Микола Лінкс, Олена Лукіна, бандуристка Анастасія Турчин.

Люди з багатьох українських міст об’єднані думкою про перемогу над рашизмом. Вони  і тут, в чужій країні, об’єднуються   на основі саме  культурного спадку свого народу. Співочий майдан гуртував українських емігрантів і надихав  не лише у галузі культури, а налаштовував  на  перемогу у війні.

Майдан був прикрашений українськими національними прапорами, вишитими рушниками. Жінки і чоловіки одягли вишиванки.

Лунала лірична, народна, естрадна пісня і тривожна на тему сьогодення – війну. Вона  об’єднувала народи. На майдані були присутні люди різних національностей: німці, сірійці, поляки, болгари, турки. Вони не лише оплесками підтримували виступаючих, а й підспівували, що свідчило про те, що знайомі з нашою культурою. Пісня єднала нас.

Добре почувалися і співаки на землі Баден-ВюртембургЩо більше німці знайомляться з глибинною національною українською культурою, то більше вони проникалися відчуттям обов’язку допомагати українцям у війні.

Як ведуча й один з організаторів Співочого майдану відчувала не лише позитив, а щирі людські настрої, які огортали душі слухачів.

  Віра Марущак, журналістка, письменниця

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Гайльбронні, що в Німеччині, відбувся Співочий майдан «Від серця до…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"