У Гайльбронні, що в Німеччині, відбувся Співочий майдан «Від серця до…

У Гайльбронні, що в Німеччині, відбувся Співочий майдан «Від серця до…

Пісні на слова Володимира Івасюка, Дмитра Павличка,  Дмитра Луценка та інших поетів-піснярів виконували співаки, що прибули до Німеччини у цей воєнний час з усіх куточків України.

До концертної програми приєдналися як професіонали, так і аматори сцени. Серед виступаючих була Анастасія Коломієць, випускниця Київського інституту музики імені Глієра та Київської Національної музичної академії імені Чайковського, лауреат міжнародних конкурсів В’ячеслав Кодіца, співаки Богдан Бегма, Микола Лінкс, Олена Лукіна, бандуристка Анастасія Турчин.

Люди з багатьох українських міст об’єднані думкою про перемогу над рашизмом. Вони  і тут, в чужій країні, об’єднуються   на основі саме  культурного спадку свого народу. Співочий майдан гуртував українських емігрантів і надихав  не лише у галузі культури, а налаштовував  на  перемогу у війні.

Майдан був прикрашений українськими національними прапорами, вишитими рушниками. Жінки і чоловіки одягли вишиванки.

Лунала лірична, народна, естрадна пісня і тривожна на тему сьогодення – війну. Вона  об’єднувала народи. На майдані були присутні люди різних національностей: німці, сірійці, поляки, болгари, турки. Вони не лише оплесками підтримували виступаючих, а й підспівували, що свідчило про те, що знайомі з нашою культурою. Пісня єднала нас.

Добре почувалися і співаки на землі Баден-ВюртембургЩо більше німці знайомляться з глибинною національною українською культурою, то більше вони проникалися відчуттям обов’язку допомагати українцям у війні.

Як ведуча й один з організаторів Співочого майдану відчувала не лише позитив, а щирі людські настрої, які огортали душі слухачів.

  Віра Марущак, журналістка, письменниця

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Гайльбронні, що в Німеччині, відбувся Співочий майдан «Від серця до…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"