У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти трьома…
В Одеській області у селі Котловина Ренійського району працює краєзнавчий музей, у якому діти проводять екскурсії гагаузькою, українською та англійською мовами.
Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.
У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти / Фото: Ніна Ляшонок. Укрінформ
Краєзнавчий музей у Котловині працює при місцевій школі та разом із будинком культури утворює єдиний творчий освітній простір. Про історію села у музеї гагаузькою та українською мовами розповідають учні 4-11 класів. Нещодавно діти опанували й англійський варіант екскурсій, а від російської мови у Котловині поступово відмовляються.
Проведення екскурсій прищеплює любов молодого покоління до своєї малої батьківщини, а розказані історії звучать незвичайно і зворушливо.
«Я вже два роки веду екскурсії. Мені дуже подобається це. Я сама попросила директорку, щоб мене допустили до цієї роботи. Я люблю наш край, мені цікаві легенди про його заснування, і залюбки про це розповідаю відвідувачам. Також мені у майбутньому хочеться стати вчителькою», — розповіла одна з екскурсоводок музею учениця 7 класу Катерина.
Музей наповнений різними предметами старовини, якими колись користувалися жителі села: від предметів домашнього вжитку до сільськогосподарської техніки та одягу. Більшість експонатів до музею приносять діти, які знаходять їх на горищах власних будинків.
«Я пам’ятаю, ще школяркою принесла у музей один з експонатів. У бабусиній хаті я знайшла стару праску, в яку ще треба було закладати вугілля. Я принесла праску в музей, мене переповнювали емоції, що я також долучилася до поповнення колекції, та я з усієї сили поставила праску на стіл директорки. На столі лежало скло, воно розлетілося на сотні шматочків. Ох і довго ми збирали його!» — пригадує староста Котловини Олена Яманді.
Загалом у музеї понад 4000 експонатів. Одному з них понад 100 років. Це трюмо. Воно було зроблено жителем села для своєї коханої, але, на жаль, ніхто не знає для кого саме, лише відомо, що до кінця днів він прожив на самоті.
Одна із кімнат музею присвячена випускникам і вчителям школи. За словами директорки Прасковії Долапчи, на щорічних зборах випускників це найпопулярніше місце в музеї. Тут колишні учні сидять годинами та згадують шкільні роки. Також на вході у школу встановили дерево випускників. На кожний листочок прикріплена фотографія випускника з його побажаннями іншим учням.
Як повідомляв Укрінформ, наукова співробітниця Одеського обласного центру української культури Маріанна Панасюк методом витинання виготовила панно «Різдво вдома» завдовжки понад сім метрів та завширшки три метри.
Оригінал статті на НСПУ: У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти трьома…
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.