У Вільнюсі створять центр культури для українців
В одному з корпусів Університету Вітовта Великого у Вільнюсі створять центр культури та освіти для українців. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська на своїй фейсбук-сторінці.
Олена Зеленська зазначила, що перша леді Литви Діана Наусєдєнє підтримала цю ідею. На зустрічі з нею, ректором Університету Вітовта Великого Юозасом Аугутісом та Послом України у Литовській Республіці Петром Бештою домовилися про кроки для втілення задуму.
Вона також закликали створювати такі центри у кожній країні, куди вимушені були приїхати українці: «Це буде місце сили, емоцій, знань та зустрічей, місце дружби між нашими народами. Упевнена, ця традиція переживе війну. Як будь-яке сердечне спілкування перемагає морок відчуження та розбрату».
Крім того, університет використовуватиме фонд підтримки студентів, які постраждали від репресій з боку білоруського уряду, для підтримки українців, які постраждали від війни в Україні.. Як і інші вищі навчальні заклади Литви, університет Вітовта Великого припинив співпрацю з вищими навчальними закладами росії та білорусі.
Пожертвувати у фонд можуть усі охочі. Зібрані кошти спрямовуватимуть на стипендії українцям, які приїжджають на навчання до університету: підтримка покриває їхні витрати на навчання, проживання та поселення. З
«Ми не повинні стояти осторонь, оскільки жахи війни відбуваються так близько від нас. Просимо всіх, хто не байдужий до людських страждань і підтримує демократичні та гуманістичні цінності, пожертвувати до цього фонду. Ми висловлюємо рішучу підтримку громадам наших університетів-партнерів в Україні», — повідомила проректорка з комунікацій Вільма Бієйкене.
Університет також готовий прийняти до 400 студентів та до 50 викладачів чи науковців, які тікають від війни.
Нагадаємо, в Австрії створять логістичний центр для розповсюдження українських книжок серед біженців.
Оригінал статті на Suspilne: У Вільнюсі створять центр культури для українців
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.