У Вільнюсі створять центр культури для українців

У Вільнюсі створять центр культури для українців

В одному з корпусів Університету Вітовта Великого у Вільнюсі створять центр культури та освіти для українців. Про це повідомила  перша леді Олена Зеленська на своїй фейсбук-сторінці.

 

Олена Зеленська зазначила, що перша леді Литви Діана Наусєдєнє підтримала цю ідею. На зустрічі з нею, ректором Університету Вітовта Великого Юозасом Аугутісом та Послом України у Литовській Республіці Петром Бештою домовилися про кроки для втілення задуму.

 

Вона також закликали створювати такі центри у кожній країні, куди вимушені були приїхати українці: «Це буде місце сили, емоцій, знань та зустрічей, місце дружби між нашими народами. Упевнена, ця традиція переживе війну. Як будь-яке сердечне спілкування перемагає морок відчуження та розбрату».

 

Крім того, університет використовуватиме фонд підтримки студентів, які постраждали від репресій з боку білоруського уряду, для підтримки українців, які постраждали від війни в Україні.. Як і інші вищі навчальні заклади Литви, університет Вітовта Великого припинив співпрацю з вищими навчальними закладами росії та білорусі.

 

Пожертвувати у фонд можуть усі охочі. Зібрані кошти спрямовуватимуть на стипендії українцям, які приїжджають на навчання до університету: підтримка покриває їхні витрати на навчання, проживання та поселення. З

 

«Ми не повинні стояти осторонь, оскільки жахи війни відбуваються так близько від нас. Просимо всіх, хто не байдужий до людських страждань і підтримує демократичні та гуманістичні цінності, пожертвувати до цього фонду. Ми висловлюємо рішучу підтримку громадам наших університетів-партнерів в Україні», — повідомила проректорка з комунікацій Вільма Бієйкене.

 

Університет також готовий прийняти до 400 студентів та до 50 викладачів чи науковців, які тікають від війни.

 

Нагадаємо, в Австрії створять логістичний центр для розповсюдження українських книжок серед біженців. 

 

Оригінал статті на Suspilne: У Вільнюсі створять центр культури для українців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"