У Вільнюсі створять центр культури для українців

У Вільнюсі створять центр культури для українців

В одному з корпусів Університету Вітовта Великого у Вільнюсі створять центр культури та освіти для українців. Про це повідомила  перша леді Олена Зеленська на своїй фейсбук-сторінці.

 

Олена Зеленська зазначила, що перша леді Литви Діана Наусєдєнє підтримала цю ідею. На зустрічі з нею, ректором Університету Вітовта Великого Юозасом Аугутісом та Послом України у Литовській Республіці Петром Бештою домовилися про кроки для втілення задуму.

 

Вона також закликали створювати такі центри у кожній країні, куди вимушені були приїхати українці: «Це буде місце сили, емоцій, знань та зустрічей, місце дружби між нашими народами. Упевнена, ця традиція переживе війну. Як будь-яке сердечне спілкування перемагає морок відчуження та розбрату».

 

Крім того, університет використовуватиме фонд підтримки студентів, які постраждали від репресій з боку білоруського уряду, для підтримки українців, які постраждали від війни в Україні.. Як і інші вищі навчальні заклади Литви, університет Вітовта Великого припинив співпрацю з вищими навчальними закладами росії та білорусі.

 

Пожертвувати у фонд можуть усі охочі. Зібрані кошти спрямовуватимуть на стипендії українцям, які приїжджають на навчання до університету: підтримка покриває їхні витрати на навчання, проживання та поселення. З

 

«Ми не повинні стояти осторонь, оскільки жахи війни відбуваються так близько від нас. Просимо всіх, хто не байдужий до людських страждань і підтримує демократичні та гуманістичні цінності, пожертвувати до цього фонду. Ми висловлюємо рішучу підтримку громадам наших університетів-партнерів в Україні», — повідомила проректорка з комунікацій Вільма Бієйкене.

 

Університет також готовий прийняти до 400 студентів та до 50 викладачів чи науковців, які тікають від війни.

 

Нагадаємо, в Австрії створять логістичний центр для розповсюдження українських книжок серед біженців. 

 

Оригінал статті на Suspilne: У Вільнюсі створять центр культури для українців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Гурт «Мертвий Півень» випустив спільну пісню з Юрієм Іздриком

Гурт «Мертвий Півень» та поет, лавреат Шевченківської премії 2025 року Юрій Іздрик випустили спільну пісню «Страх» й відеокліп на неї. Про це Читомо повідомили представники гурту.
Як за

Квартирник «Троянди й виноград»: у музеї Максима Рильського — авторка детективів,…

У Літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського 29 березня (субота) о 13:00 — нова зустріч учасників квартирника «Троянди й виноград». Запрошена гостя — письменниця, лауреатка Міжнародного літературно

В Італії надрукували газету, контент якої згенерував ШІ

Італійська газета Il Foglio випустила газету, контент якої повністю згенерував штучний інтелект. Про це повідомило медіа The Guardian.
Штучний інтелект використовували для створення всь

Створили канал «Книгодурка» з анонімними історіями про книжкову галузь

Український видавець Андрій Носач створив телеграм-канал «Книгодурка», де всі охочі можуть публікувати історії про українську книговидавничу галузь.
«Дуже хотілося місця, де працівники

Про що мовчать заміновані ліси: нова книжка Аліни Дихман

Головна героїня дебютного роману Аліни Дихман «Сніжний Ізюм» Міра переконана, що не вміє по-справжньому дружити та кохати. А ще вона не читає фентезі. Але восени 2023 гине її єдиний дру

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"