У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна

У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна

Міська рада Вільнюса розгляне питання про перейменування Літературного музею Алєксандра Пушкіна на Музей-садибу Маркучай. 

Згідно з пояснювальною запискою проєкту, мета перейменування – повернути музею історичну назву.

 

«Повернення історичного призначення узгоджується з поточною діяльністю музею», – йдеться у листі.

У 1899 році Варвара Пушкіна переїхала в садибу Маркучай під Вільнюсом, вийшла заміж за Ґригорія Пушкіна, сина поета Алєксандра Пушкіна. Після її смерті та за її заповітом у 1940 році тут був створений музей Пушкіна — перший літературний музей у Вільнюсі. Його відкрили в 1948 році.

 

«Із заповіту останнього власника садиби В. Пушкіної видно, що власники садиби Маркучай не називали садибу так, вона називалася садиба Маркучай», — пояснили у міськраді.

 

Також зазначається, що пропонована назва садиби Маркучай узгоджена з представниками Міністерства культури, Державної комісії литовської мови та історичного факультету Вільнюського університету.

 

За словами директорки музею Надежди Петраускене, зміни до назви музею розглядають з 2019 року.

 

«Якби музей при зміні назви відволікся від тієї меморіальності, від тих пострадянських зв’язків не тільки в назві, а й у змісті. Це пішло б на користь музею, і він точно знайшов би місце в сучасному литовському суспільстві», — вважає професор факультету комунікації Вільнюського університету Рімвідас Лаужікас.

 

2022 року гімназію імені Александра Пушкіна в Каунасі перейменували на Каунаську міжнародну школу.

 

Нагадаємо, Київський музей Пушкіна називатиметься «Садиба на Кудрявці».

 

 

Джерело: 15min.lt

Чільна світлина: openhousevilnius.lt

Оригінал статті на Suspilne: У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"