У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна
Міська рада Вільнюса розгляне питання про перейменування Літературного музею Алєксандра Пушкіна на Музей-садибу Маркучай.
Згідно з пояснювальною запискою проєкту, мета перейменування – повернути музею історичну назву.
«Повернення історичного призначення узгоджується з поточною діяльністю музею», – йдеться у листі.
У 1899 році Варвара Пушкіна переїхала в садибу Маркучай під Вільнюсом, вийшла заміж за Ґригорія Пушкіна, сина поета Алєксандра Пушкіна. Після її смерті та за її заповітом у 1940 році тут був створений музей Пушкіна — перший літературний музей у Вільнюсі. Його відкрили в 1948 році.
«Із заповіту останнього власника садиби В. Пушкіної видно, що власники садиби Маркучай не називали садибу так, вона називалася садиба Маркучай», — пояснили у міськраді.
Також зазначається, що пропонована назва садиби Маркучай узгоджена з представниками Міністерства культури, Державної комісії литовської мови та історичного факультету Вільнюського університету.
За словами директорки музею Надежди Петраускене, зміни до назви музею розглядають з 2019 року.
«Якби музей при зміні назви відволікся від тієї меморіальності, від тих пострадянських зв’язків не тільки в назві, а й у змісті. Це пішло б на користь музею, і він точно знайшов би місце в сучасному литовському суспільстві», — вважає професор факультету комунікації Вільнюського університету Рімвідас Лаужікас.
2022 року гімназію імені Александра Пушкіна в Каунасі перейменували на Каунаську міжнародну школу.
Нагадаємо, Київський музей Пушкіна називатиметься «Садиба на Кудрявці».
Джерело: 15min.lt
Чільна світлина: openhousevilnius.lt
Оригінал статті на Suspilne: У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна
Блог
У Києві відкрили книгозбірню Миколи МірошниченкаУ Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили книгозбірню, присвячену творчій спадщині видатного українського поета, перекладача та майстра паліндромів Миколи Мірошниче
Премія Читомо 2024 року оголосила короткий список13 січня Премія Читомо, яка має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України і робить українську літературу дедалі видимішою у світі, оголосила короткі списки.
У 2024 через рф загинули 24 українські медійникиУ 2024 році в Україні зафіксували 268 порушень свободи слова, з яких 155 злочинів скоїла росія. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) у своєму дослідженні «Барометр свобод
Андрій Курков став лавреатом французької премії Prix TransfugeКнижка «Наша щоденна війна» українського письменника та журналіста Андрія Куркова отримала французьку премію Transfuge у номінації за найкращу європейську книжку. Про це він повідомив н
Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження книжки «Маленький козак»Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження дитячої книжки «Маленький козак» Валерії Кисельової-Саврасової, через яке зіштовхнулося з критикою. Про це видавництво повідомило на своїй
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.