У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна

Міська рада Вільнюса розгляне питання про перейменування Літературного музею Алєксандра Пушкіна на Музей-садибу Маркучай.
Згідно з пояснювальною запискою проєкту, мета перейменування – повернути музею історичну назву.
«Повернення історичного призначення узгоджується з поточною діяльністю музею», – йдеться у листі.
У 1899 році Варвара Пушкіна переїхала в садибу Маркучай під Вільнюсом, вийшла заміж за Ґригорія Пушкіна, сина поета Алєксандра Пушкіна. Після її смерті та за її заповітом у 1940 році тут був створений музей Пушкіна — перший літературний музей у Вільнюсі. Його відкрили в 1948 році.
«Із заповіту останнього власника садиби В. Пушкіної видно, що власники садиби Маркучай не називали садибу так, вона називалася садиба Маркучай», — пояснили у міськраді.
Також зазначається, що пропонована назва садиби Маркучай узгоджена з представниками Міністерства культури, Державної комісії литовської мови та історичного факультету Вільнюського університету.
За словами директорки музею Надежди Петраускене, зміни до назви музею розглядають з 2019 року.
«Якби музей при зміні назви відволікся від тієї меморіальності, від тих пострадянських зв’язків не тільки в назві, а й у змісті. Це пішло б на користь музею, і він точно знайшов би місце в сучасному литовському суспільстві», — вважає професор факультету комунікації Вільнюського університету Рімвідас Лаужікас.
2022 року гімназію імені Александра Пушкіна в Каунасі перейменували на Каунаську міжнародну школу.
Нагадаємо, Київський музей Пушкіна називатиметься «Садиба на Кудрявці».
Джерело: 15min.lt
Чільна світлина: openhousevilnius.lt
Оригінал статті на Suspilne: У Вільнюсі планують перейменувати музей Пушкіна
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.