У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

Видання з рекомендаціями про дитяче читання «Живі письменники. Батькам» з’явилося у мережі. Воно доступне на сайті інтерактивного проєкту «Живі письменники».

Методичне видання створили для батьків, які прагнуть заохотити дітей читати через практику родинного читання та книжкового дозвілля. Посібник містить перелік з п’ятдесяти українських дитячих книжок сучасних авторів. До кожної з них додали поради, пропозиції спільних ігор та коментарі психологів. Перш ніж обирати дитячі книжки з посібника, батькам радять прочитати передмову до посібника.

 

Книжки до посібника обирали за такими критеріями:

 

  • відзнаки в рейтингах та конкурсах;
  • відсутність у навчальній програмі 1-4 класів;
  • видані протягом останніх 5 років.

 

Також біля опису окремих книжок розмістили QR-коди, за якими можна отримати додаткові матеріали (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Біля опису книжок на складні теми є детальні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення. Теми для роздумів розраховані на дві категорії читачів: 6-10 і 10-14 років. Попередня версія посібника була розрахована лише на молодшу вікову категорію.

 

Психологиня Світлана Ройз прокоментувала вихід посібника:

 

«Сучасні діти живуть у цифрову епоху. Їм часто бракує живих контактів, вони бувають самотніми, дуже чутливими, але водночас не до кінця усвідомлюють власні емоції. Читання разом із дорослими стає для них не тільки розвитком навички, а й психотерапією, тренінгом з емпатії, коли твориться спільний емоційний та ціннісний простір, а герої книжок перетворюються на безпечних провідників у стабільний світ. Дітям цікавіше читати, якщо є з ким обговорювати прочитане. Це одна з форм родинного спілкування».

#ЖивіПисьменники – проєкт, що має на меті популяризацію сучасної дитячої літератури для дітей та підлітків і створення інформаційних матеріалів про цю літературу для батьків, освітян, бібліотекарів, видавців та широкого кола читачів.

 

Над ним працювали письменниці, літературознавиці та психологині, керівницею проєкту стала дитяча письменниця, психологиня, керівниця і засновниця проєкту Barabooka Тетяна Стус. Посібник створили Український інститут книги, ГО «Смарт Освіта» та Лабораторія дитячого читання національного центру «Мала академія наук України».

 

Зауважимо, для створення посібника проводили онлайн-опитування серед вчителів та батьків дітей молодших і середніх класів. Нагадаємо, інтерактивний проєкт для школярів «Живі письменники» стартував на початку 2020 року.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"