У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

Видання з рекомендаціями про дитяче читання «Живі письменники. Батькам» з’явилося у мережі. Воно доступне на сайті інтерактивного проєкту «Живі письменники».

Методичне видання створили для батьків, які прагнуть заохотити дітей читати через практику родинного читання та книжкового дозвілля. Посібник містить перелік з п’ятдесяти українських дитячих книжок сучасних авторів. До кожної з них додали поради, пропозиції спільних ігор та коментарі психологів. Перш ніж обирати дитячі книжки з посібника, батькам радять прочитати передмову до посібника.

 

Книжки до посібника обирали за такими критеріями:

 

  • відзнаки в рейтингах та конкурсах;
  • відсутність у навчальній програмі 1-4 класів;
  • видані протягом останніх 5 років.

 

Також біля опису окремих книжок розмістили QR-коди, за якими можна отримати додаткові матеріали (анімаційні відео, ігри) або весь текст у відкритому доступі. Біля опису книжок на складні теми є детальні коментарі психолога про те, на що варто звернути увагу під час читання й обговорення. Теми для роздумів розраховані на дві категорії читачів: 6-10 і 10-14 років. Попередня версія посібника була розрахована лише на молодшу вікову категорію.

 

Психологиня Світлана Ройз прокоментувала вихід посібника:

 

«Сучасні діти живуть у цифрову епоху. Їм часто бракує живих контактів, вони бувають самотніми, дуже чутливими, але водночас не до кінця усвідомлюють власні емоції. Читання разом із дорослими стає для них не тільки розвитком навички, а й психотерапією, тренінгом з емпатії, коли твориться спільний емоційний та ціннісний простір, а герої книжок перетворюються на безпечних провідників у стабільний світ. Дітям цікавіше читати, якщо є з ким обговорювати прочитане. Це одна з форм родинного спілкування».

#ЖивіПисьменники – проєкт, що має на меті популяризацію сучасної дитячої літератури для дітей та підлітків і створення інформаційних матеріалів про цю літературу для батьків, освітян, бібліотекарів, видавців та широкого кола читачів.

 

Над ним працювали письменниці, літературознавиці та психологині, керівницею проєкту стала дитяча письменниця, психологиня, керівниця і засновниця проєкту Barabooka Тетяна Стус. Посібник створили Український інститут книги, ГО «Смарт Освіта» та Лабораторія дитячого читання національного центру «Мала академія наук України».

 

Зауважимо, для створення посібника проводили онлайн-опитування серед вчителів та батьків дітей молодших і середніх класів. Нагадаємо, інтерактивний проєкт для школярів «Живі письменники» стартував на початку 2020 року.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Батькам»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"