У вільний доступ виклали Острозьку Біблію

У вільний доступ виклали Острозьку Біблію

Оцифровану версію Острозької Біблії оприлюднили в інтернеті. Про це у коментарі Читомо розповів заступник директора з наукової роботи державного історико-культурного заповідника Острога Андрій Брижук.

Оцифрування книги присвятили 440 річниці її створення. Відсканована версія доступна на сайті заповідника, −  можна переглядати та завантажити. Працівники установи оцифрували примірник, що експонують в Музеї книги та друкарства Острога.

 

«Оцифрування тривало близько трьох годин, бо це понад 1200 сторінок. Стільки ж тривав процес її оптимізації та «зшивання» у формат pdf. Направду це не така складна робота. Ми з колегами зрозуміли, що багато чого могли б зробити самі, але маючи нагоду користуватись дорогою американською технікою, використали її», − сказав Андрій Брижук.

 

Цифрову версію Острозької Біблії згодом додадуть до експозиції Острозького музею книги і друкарства, − планшет, на якому можна буде її гортати, встановлять поряд з друкованою версією.

«Ми подавались на грант House of Europe, але не змогли здобути його. Дуже сподіваємось, що Український культурний фонд наступного року врахує наш досвід роботи та надасть грант на наступні оцифрування», − додав Андрій Брижук.

 

Острозька Біблія – перше повне видання канонічного біблійного тексту церковнослов’янською мовою, що вийшло у 1581 році. Її наклад становив приблизно 1500 примірників, 350 з них збереглися до сьогоднішнього дня, що свідчить про широке застосування цієї книги. Острозька Біблія неодноразово передруковувалася, її текст ліг в основу багатьох інших видань Біблії.

 

Музей книги та книгодрукування в Острозі відкрили у 1985 році. Зараз він функціонує як частина державного історико-культурного заповідника міста Острога. Колекція музею налічує майже півтори тисячі стародруків XVI-XVIII століть та близько 150 рукописів XVI-ХХІ століть. Загалом колекція нараховує близько 1100 одиниць, у тому числі 30 палеотипів (видань першої половини XVI століття).

 

Додамо, Острозьку Біблію сканували спеціальною техніку зі США, якою у травні у почали оцифровувати старовинні рукописи і стародруки музею.

 

Нагадаємо, цього року з нагоди ювілею Острозької Біблії створили мультик про неї.

 

Оригінал статті на Suspilne: У вільний доступ виклали Острозьку Біблію

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"