У вільний доступ виклали записи народних казок Буковини та Прикарпаття

У вільний доступ виклали записи народних казок Буковини та Прикарпаття

Народні казки з Буковини та Верховини, які збирав буковинський письменник Михайло Івасюк, можна послухати онлайн. Про це повідомляє Суспільне Буковина. 

 

Записаний та упорядкований ним фолькльор Михайло Івасюк видав у збірці «Казки Буковини. Казки Верховини» (1968). Їх озвучили журналісти Суспільне Буковина та опублікували на каналі в YouTube.

 

У плейлисті Суспільного зібрали казки різної тривалості. Кожна історія ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень.

 

Попеловий коржик

 

Найкоротша казка. У ній розповідається про наймита Гаврила, який був бідний та мав багато дітей. Заробляв тим, що ходив проситись до панів на роботу. У казці ідеться про одну з таких подорожей.

 



Наймитова кучма

 

Багатий чоловік дуже насміхався з гуцулів. Один з парубків прийшов проситися до нього на роботу. За рік праці він попросив у пана кучму. 

 

 

Опришок-сміхованець

 

Вдова Ядвіга, коли геть зморщилася та осліпла, захотіла вийти заміж за найкращого хлопця в селі. Серед Довбушевих опришків був дуже веселий парубок, йому і наказав Довбуш оженитися з Ядвігою.

 



Казка про десять корів

 

У бідній родині, що мала лише одну корову, народилася дитина. Чоловік прийшов до «Попа», аби охрестити немовля. «Піп» попросив за це великі гроші, яких у родини не було. Тому піп сказав привести йому єдину корову як плату.

 



Марійка й баба-відьма

 

Після смерті матері батько Марійки одружився з іншою жінкою. Та незлюбила дівчину і при нагоді вигнала її з хати в дощ, аби та взяла вогню. Марійка потрапила до хати старої відьми.

 


Решту казок в авдіоформаті можна знайти за посиланням.

 

Михайло Івасюк (1917-1995) — буковинський письменник, літературознавець, фольклорист, педагог, громадський та культурний діяч, батько Володимира Івасюка. Автор багатьох фолькльорних збірок, серед яких «Казки Буковини. Казки Верховини» та «Золота карета. Буковинські казки в записах Михайла Івасюка» (упорядкували Оксана Івасюк та Галина Івасюк-Криса).

 

Нагадаємо, минулого року у вільному доступі з’явилися різдвяні аудіоказки голосами зірок.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: У вільний доступ виклали записи народних казок Буковини та Прикарпаття

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"