У вільний доступ виклали видання за мотивами проєкту «Футуромарення»

У вільний доступ виклали видання за мотивами проєкту «Футуромарення»

«Мистецький Арсенал» представив диджитал-видання «Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог», що містить матеріали мультидисциплінарного проєкту «Футуромарення», присвяченого українському футуризму 1910–1930-х років у літературі, архітектурі, образотворчому, театральному та кіномистецтві.

У виданні зібрали актуальні публікації на тему футуризму відомих науковців, які виступили консультантами проєкту. Окрім того, у виданні є основні матеріали виставкової складової, каталогізовані відповідно до тематичної структури експозиції, яка відбулась у Мистецькому арсеналі у жовтні-січні 2022 року. Видання проілюстроване творами з музейних та приватних зібрань.

 

«Футуромарення» — виставка, яка представила широкий спектр мистецьких явищ, пов’язаних з українським футуризмом: від живопису до вишивки, поезії та нереалізованих архітектурних проєктів, й охопила кілька десятиліть початку XX століття в Україні.

 

«Для “Мистецького Арсеналу” проєкт став продовженням лінійки виставкових проєктів, присвячених явищам української культури, котрі замовчувалися або приховувалися у часи Радянського Союзу, однак мали визначальний вплив на культурну сцену країни», —  зазначають на сайті Арсеналу.

 

Наразі видання доступне лише в діджитальному форматі. Команда Мистецького арсеналу працює над тим, аби друкована версія стала також невдовзі доступною.

 

Виставковий проєкт Мистецького арсеналу «Футуромарення» представляє український футуризм як мультидисциплінарне мистецьке явище. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Нагадаємо, 2021 року у межах проєкту «Футуромарення» у вільний доступ виклали музичний альбом «Фокстроти: Жадан/Гуржи». Тоді ж Читомо запустило проєкт «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття».

 

Зображення: artarsenal.in.ua

Оригінал статті на Suspilne: У вільний доступ виклали видання за мотивами проєкту «Футуромарення»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"