У вільний доступ виклали видання за мотивами проєкту «Футуромарення»

У вільний доступ виклали видання за мотивами проєкту «Футуромарення»

«Мистецький Арсенал» представив диджитал-видання «Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог», що містить матеріали мультидисциплінарного проєкту «Футуромарення», присвяченого українському футуризму 1910–1930-х років у літературі, архітектурі, образотворчому, театральному та кіномистецтві.

У виданні зібрали актуальні публікації на тему футуризму відомих науковців, які виступили консультантами проєкту. Окрім того, у виданні є основні матеріали виставкової складової, каталогізовані відповідно до тематичної структури експозиції, яка відбулась у Мистецькому арсеналі у жовтні-січні 2022 року. Видання проілюстроване творами з музейних та приватних зібрань.

 

«Футуромарення» — виставка, яка представила широкий спектр мистецьких явищ, пов’язаних з українським футуризмом: від живопису до вишивки, поезії та нереалізованих архітектурних проєктів, й охопила кілька десятиліть початку XX століття в Україні.

 

«Для “Мистецького Арсеналу” проєкт став продовженням лінійки виставкових проєктів, присвячених явищам української культури, котрі замовчувалися або приховувалися у часи Радянського Союзу, однак мали визначальний вплив на культурну сцену країни», —  зазначають на сайті Арсеналу.

 

Наразі видання доступне лише в діджитальному форматі. Команда Мистецького арсеналу працює над тим, аби друкована версія стала також невдовзі доступною.

 

Виставковий проєкт Мистецького арсеналу «Футуромарення» представляє український футуризм як мультидисциплінарне мистецьке явище. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Нагадаємо, 2021 року у межах проєкту «Футуромарення» у вільний доступ виклали музичний альбом «Фокстроти: Жадан/Гуржи». Тоді ж Читомо запустило проєкт «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття».

 

Зображення: artarsenal.in.ua

Оригінал статті на Suspilne: У вільний доступ виклали видання за мотивами проєкту «Футуромарення»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"